Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sel nädalal algab Võru linna läbiva kergliiklustee ehitus, mille valmides on võimalik mööda rattateed Tartu tänavalt Lõuna-Eesti Haiglani sõita.

Ehitusega on esmajärjekorras kavas alustada Luha tänaval, kus kergtee rajatakse Pikk ja Jüri tänava vahelisele lõigule. Samuti rajatakse kergtee Koreli tänavale alates Jüri tänava ristmikust kuni Räpina maanteeni (vt kaarti).

Selle kokku 2,3 kilomeetri pikkuse lõigu ehitab OÜ Asfaldigrupp, mille esindaja sõnul on töödega kavas sel nädalal alustada Pika tänava poolsest otsast, vahendas linnavalitsuse pressiesindaja.

Lähema paari nädala jooksul peaks linnavalitsuse teatel algama ka Tartu tänavale ja sealt kuni Räpina maanteeni viiva 1,7 kilomeetri pikkuse kergtee ehitus. Seda lõiku ehitav OÜ Aigren plaanib tööga alustada Mäe tänava otsast.

OÜ Aigren rajab umbes kilomeetri pikkuse kergliiklustee ka Võru-Valga maantee ja Kasaritsa-Kubja tee ristmikust läbi laululava territooriumi Lõuna-Eesti haiglani.

Tööd lähevad kokku maksma ligi 1,1 miljonit eurot, millest osa katab Euroopa Liidu abi.

LÕUNAEESTLANE

 

Lasva vallavalitsus plaanib rajada valgustuse Kääpa ja Lasva küla ühendavale 4,1 kilomeetri pikkusele kergliiklusteele.

„Ehitame suvega valmis,” kinnitas Lasva vallavanem Juris Juhansoo Lõunaeestlasele.

Valgustuse projekteerimiseks ja ehitamiseks korraldatud riigihankele reedeks laekunud pakkumised on tema andmeil kõik odavamad kui hankes seatud eeldatav maksumus 96 000 eurot ilma käibemaksu arvestamata.

Laenu vald kergliiklustee valgustuse rajamiseks Juhansoo sõnul võtma ei pea. „Meil on kogutud raha, et teha mõned olulised investeeringud,” sõnas ta.

Näiteks on kavas viia mustkatte alla vallakeskuses asuv Tööstuse tee, mida kasutavad kohalikku puidutööstust teenindavad veokid ning rekonstrueerida perearstikeskuse parkla. Nende tööde maksumus on kuni 23 200 eurot.

Kergliiklustee valgustuse ehitamisega soovitakse alustada 1. juunil ning lambid põlema panna augusti keskel.

ARVED BREIDAKS

Põlva-Leevaku maantee kõrval kulgeval kergliiklusteel põrkasid esmaspäeva õhtul kokku jalgrattur ja rulluisutaja.

Õnnetus juhtus kella 17.24 ajal maantee 24. kilomeetri kõrval asuval kergteel, kus põrkasid kokku jalgrattaga sõitnud 42-aastane mees ja rulluiskudega uisutanud 5-aastane poiss.

Mõlemad toimetati Põlva Haiglasse, teatas politsei.

LÕUNAEESTLANE

Sõmerpalu vallavalitsus kuulutas välja riigihanke kergliiklustee rajamiseks Järvere küla ja Sõmerpalu aleviku vahele.

Rajatav 2,4 kilomeetri pikkune kergtee algab Sõmerpalu vallamaja juurest, kulgeb sealt kuni Vallamaja bussipeatuseni, kus tuleb ristumine maanteega. Edasi läheb kergtee teisel pool maanteed kuni Järvere bussipeatuseni.

Tööde prognoositud maksumus koos käibemaksuga on üle 460 000 euro. Kergliiklustee soovitakse valmis saada kuue kuuga.

Ehitusfirmade pakkumised avatakse 10. aprillil.

Arved Breidaks

Võru linnavalitsus kuulutas välja riigihanke kolme kergliiklustee ehitamiseks, mis läbi linna kulgedes ühendavad Tartu tänava Lõuna-Eesti haiglaga.

Kokku on kavas Võru linna ja valda juurde rajada viis kilomeetrit uut kõnni- ja rattateed, mis on jagatud kolmeks lõiguks.

Võru linnapea Anti Allase sõnul ühendatakse rajatavate kergliiklusteedega praegu Parksepast ja Väimelast Võru piirini küündiv kergtee Lõuna-Eesti haiglani ulatuva teevõrguga.

Kogu piirkond, kõige suuremad tööandjad ja elamu- ja kaubanduspiirkonand saavad omavahel ühendatud,” ütles Allas Lõunaeestlasele varem antud intervjuus.

Esimene, umbes ühe kilomeetri pikkune rajatav teelõik algab Võru-Valga maantee ja Kasaritsa-Kubja tee ristmikust, kulgeb mööda Kasaritsa-Kubja tee parempoolset külge kuni Lauluväljaku tee ristmikuni, sealt edasi mööda Kubja-Reedo teed, seejärel Võru metskonna maal kuni lauluväljakuni, jõudes viimaks haiglani.

Tee-ehitus linnas

Tee-ehituse teine osa hõlmab 2,3 kilomeetri pikkuse kergtee rajamist Koreli tänavaga külgnevale, Räpina mnt ja Luha tänava vahelisele alale ning Luha tänavaga külgnevale Jüri ja Pika tänava vahelisele alale.

Kolmas rajatav teelõik tuleb Tartu tänavaga külgnevale linna piiri ja Lembitu tänava vahelisele alale ning Koreli ojaga külgnevale Tartu tänava ja Räpina maantee vahelisele alale. Selle pikkuseks saab olema umbes 1,7 kilomeetrit.

Tööde ennustatav maksumus koos käibemaksuga on pealt 1,4 miljoni euro, millest suure osa katab saadav toetus.

Ma arvan, et Võru rahvas hakkab rohkem jalgrattaid kasutama ja jalgsi käima, et liikuda tööle, kooli, kaubandusse, kuhu iganes,” ennustas Allas.

Tee-ehitajatelt laekuvad pakkumised avatakse 22. veebruaril.

Vaata videost linnapea Anti Allase kommentaari.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181