Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru Katariina kiriku torni renoveerimistöödel tõusid ehitajad kolmapäeva ennelõunal hindama tornikiivri ja risti seisukorda.

Et kirikutorni tipu juures viibimine pole päris igapäevane asi, ei unustanud ehitusmehed ka selfide tegemist. Hiljem algasid tornikiivri juures ka värvimistööd.

Võru Katariina kirikut on jaokaupa remonditud viimased paar aastat, kui vahetati välja pühakoja katus. Tänavu remonditakse torn ja esifassaad koos kiriku trepiga kogumaksumusega 113 000 eurot. Töödega on kavas lõpetada septembris.

Tulevikus seisab ees 1793. aastal valminud kiriku külgfassaadide ning Seminari tänava poolse otsa fassaadi uuendamine.

Vaata videost, mida ehitusmehed tornikiivri juures tegid.

ARVED BREIDAKS

SAMAL TEEMAL: VIDEOLUGU|Võru Katariina kiriku torn tehakse annetajate abil korda

Võru luterlaste omanduses Katariina kirikule tehakse sel suvel paljude rahastajate toetusel torniosa remont, et sissepääs pühakotta oleks taas ohutu ning tulevase Võru keskväljaku dominant näeks seisusekohaselt hea välja.

„Eelmisel aastal, kui toimus paraad Võrus, siis oli tõsine probleem, kuidas lasta president ja teisi kõrgeid isikuid kirikusse, sest oli varinguoht,” rääkis Võru linnapea Anti Allas Lõunaeestlasele.

Torniosa oli juba mõnda aega kehvas seisus, sealt pudenes fassaaditükke, mistõttu tuli kiriku sissepääs lindiga piirata. „Seetõttu võtsimegi kõige kriitilisemas seisus olnud torniosa sel aastal käsile,” ütles Allas.

Lisaks tornile ja esifassaadile tehakse tänavu korda ka kiriku trepp, kuhu lisatakse kaldtee, et ratastoolis inimesed pääseks lihtsamini sisse.

Annetajatelt oluline abi

Aastal 1793 valminud Võru Katariina kiriku ehitamiseks annetas keisrinna Katariina II kreisilinn Võrule 28 000 hõberubla. Riigi, linna ja paljude eraannetajate toetusel käib kultuurimälestiseks tunnistatud pühakoja uuendamine ka nüüd.

Torni uuendamine läheb maksma ühtekokku 113 000 eurot, millest ligi 40 000 eurot pärineb eraannetajate ja kohalike ettevõtjate käest. Ülejäänud osa rahast tuleb linna eelarvest ja riigikogu katuserahast.

„Tegelikult on inimeste ja Võru ettevõtjate annetustel väga oluline osa,” kinnitas Allas. „Et Võru inimesed üheskoos soovivad seda kirikut korda teha, tõstab tõenäosust, et ka mujalt raha tuleks.”

Möödunud paari aasta jooksul on Katariina kirik saanud uue katuse ning restaureerimistöid jätkub seal ka pärast tänavusuviseid töid veel mitmeks aastaks. Kiriku renoveerimise järgmistes etappides on kavas uuendada hoone mõlema külje ja tagafassaad.

Tänavuste renoveerimistöödega jõutakse ühele poole septembri lõpuks.

Vaata videolugu Katariina kirikust.

ARVED BREIDAKS


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181