Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru Gümnaasiumis esmaspäeval korraldatud maakondlikul karjääripäeval käis umbes pooltuhat Võrumaa 8.-12. klassi õpilast tutvumas edasiõppimisvõimalustega nii Eestis kui välismaal.

Nelja tunni jooksul sai tutvust teha ametikoolide ja ülikoolide pakutavate õpinguvõimalustega, kuulata loenguid, vaadata, millega tegelevad õpilasfirmad ja millist tuge võiksid haridustee jätkamisel pakkuda erinevad organisatsioonid.

Vaata pilte ja videolugu karjääripäevalt.

Arved Breidaks

 

 

Võrumaa karjääripäeval tutvustavad ülikoolid, kutsehariduskoolid ning noorte haridusteed toetavad organisatsioonid võimalusi, kuidas oma haridusteed jätkata.

Esmaspäeva keskpäeval algavale karjääripäeval on oodatud Võrumaa koolide 8.-12.klassi õpilased, kutseõppeasutuse õpilased, õpetajad ja teised huvilised, teatas maavalitsus.

Päeva raames toimub haridusmess, kus õppimisvõimalusi tutvustavad ülikoolid ja Lõuna-Eesti kutsehariduskeskused. Lisaks on kohal erinevad noorte haridusteed ja karjääri toetavad organisatsioonid, nagu Rajaleidja, töötukassa, Võru noortekeskus, Dream Foundation, SA Archimedes Noorteagentuur, Europe Direct Võru teabekeskus jt.

Gümnaasiumi aulas saab kuulata ettekandeid, kus oma haridusteest räägivad Mihkel Raud, kes on ühtlasi ka päeva moderaatoriks, ja muusik Eeva Talsi.

Praeguseks on karjääripäeval registreerinud ligi 600 osavõtjat.

Lõunaeestlane