Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

SDE Valga ja Tõlliste osakonnad valisid tulevase Valga vallavolikogu esimehe kandidaadiks Rein Randveri ja Valga vallavanema kandidaadiks Kalev Härki.

„Usun, et oleme suutnud aastate jooksul tõestada – usaldades meile, sotsiaaldemokraatidele, omavalitsuse juhtimise, siis meie oma lubadused ka täidame,” ütles Kalev Härk, tuues näiteks kolemajade lammutamise Valgas.

Rein Randver rõhutas, et uues 27-liikmelises volikogus tuleb keskenduda oma valla inimeste kaasamisele ning võrdsete võimaluste loomisele kõigile vallaelanikele, sest iga inimene on väärtus.

„Igal pool Valga vallas peavad olema tagatud tingimused inimväärseks eluks – nii maapiirkondades kui ka linnas,” kinnitas Randver.

Valga linnavolikogu valis Kalev Härki linnapeaks 2011. aasta märtsis ja selles ametis töötab ta praeguseni. Enne seda oli ta Valga maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja ning aastatel 2007-2010 täitis Härk Valga maavanema kohuseid.

Rein Randver on praegu Tõlliste vallavolikogu esimees. Varasemalt on ta olnud Riigikogu X ja XII koosseisu liige, aastatel 1992–2003 töötas Valga maavalitsuses abimaavanema ja maavanemana ning 2006–2007 oli keskkonnaminister.

LÕUNAEESTLANE

Valga linnavolikogu kinnitas reedel tänavuse 4,4 miljoni euro suuruse lisaeelarve, mis kulub teede ja tänavate remondiks ning linnaruumi parandamiseks.

„Enim raha, kokku peaaegu kaks miljonit eurot, suunatakse teede ja tänavate remondiks,” rääkis linnapea Kalev Härk. „Põhitänavatest rekonstrueeritakse Võru tänav Lõuna tänavast kuni Karula valla piirini, Tartu tänavale tehakse uus ülekate ning remonditakse Pikk ja Petseri tänava ristmik.”

Mustkatte alla planeeritakse viia Paju, Vahe, Narva, Siguri, Ploomi, Kevade, Muru, Talve tänav. Asfaldi freesimisest tekkiva puruga parandatakse Tambre linnaosa tänavate seisundit. Lisaks remonditakse või ehitatakse kõnniteid Vabaduse, Aia, Neulandi ja Puiestee tänaval.

Samuti planeeritakse tänavu jätkata tänavavalgustuse ehitamist, oluliste hoonete renoveerimist ja kesklinna väljaehitamist.

„Investeeringuteks hoonetesse suunatakse kokku 750 000 eurot, millest lõviosa läheb Valga Gümnaasiumi õpilaskodu loomisele J. Kuperjanovi 12 hoonesse ja Riia 5 hoone taastamiseks,” sõnas Härk.

Lisaeelarves on ette nähtud raha ka mahajäetud hoonete lammutamiseks, millega soovitakse aasta jooksul kõrvaldada linnapildist vähemalt kolm mahajäetud kortermaja.

Peale lisaeelarve vastuvõtmist kujuneb Valga linna 2017. aasta eelarve kogumahuks 17,5 miljonit eurot.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181