Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Veebruaris PPA Lõuna prefektina alustanud Vallo Koppel ja märtsist Kagu politseijaoskonna uue juhina alustanud Helmer Hallik tutvustasid kolmapäeval Võru maavanem Andres Kõivule muudatusi korrakaitses.

Helmer Hallik tutvustas kohtumisel ideed pakkuda koolides võimalust omandada gümnaasiumiastmes teadmisi siseturvalisusest, mis aitaks kasvatada noortest head kodanikud.

Politsei, piirivalve ja päästetöö tutvustamine on Halliku sõnul andnud teistes maakondades häid tulemusi ning seda tasuks proovida ka Võrumaal.

Veel räägiti korrakaitse tulevikusuundadel ning koostööl turvalisuse suurendamisel, teatas maavalitsus.

Lõunaeestlane

Põlva ja Võru maakonnas viidi teisipäeval läbi ulatuslik inimeste ja sõidukite kontroll, et tabada salakauba vedajaid ning teha muud järelevalvet.

Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse töötajad ning tolliametnikud kontrollisid Eesti-Vene kontrolljoone ja Eesti-Läti piiri lähedsuses kokku 218 sõidukit ja 275 inimest, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kümnel kontrollitud inimesel ei olnud kaasas isikut tõendavat dokumenti, nagu seda piirialal nõutakse. Võltsitud dokumente ei avastatud.

Küll aga jäi vahele üks tehnoülevaatuseta sõiduk ning kahes sõidukis tuvastati erimärgistatud kütuse väärkasutamine.

Lõunaeestlane

Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri aasta parima töötaja tiitli pälvis Võru vanemuurija Jaanus Kann, kelle mulluste töövõitude nimekirjas on kahe suure vargusloo lahendamine.

Vabariigi aastapäeva puhul andsid Lõuna prefekt Vallo Koppel ja Võru politseijaoskonna juht Madis Soekarusk kolmapäeva hommikul Võru politseimajas üle ergutused ning teenistustusastmete ülendused Võru politseinikele ning piirivalvuritele.

„Aasta oli raske, aga aasta oli huvitav,” rääkis Madis Soekarusk Lõunaeestlasele. „Oli väga palju erinevaid sündmusi, mida tuli lahendada.”

Küllap suurimaks väljakutseks oli mullu Võrus toimunud Võidupüha paraadi turvalisuse tagamine, mis oli ka Lõuna prefektuuri aasta tegu.

Aasta parimaks töötajaks nii Võru jaoskonnas kui ka kogu Lõuna prefektuuris nimetati vanemuurija Jaanus Kann, kelle teeneks loetakse 30 kriminaalasja avastamist, mille tulemusel sai omanikele tagastatud kokku kaks autokoormat varastatud esemeid.

„Jaanus Kannile tõi tiitli eeskätt väga hea uurimisoskus. Ta on tõeliselt hea uurija,” ütles Soekarusk.„Tema töö tulemusena avastati eelmise aasta alguses 30 kriminaalasja, kus süüdistus esitati üheksale inimesele. Selle töö tulemusel toodi Võru politseijaoskonda kaks suurt autokoormatäit varastatud esemeid, mis jõudsid tagasi omanikele. See oli väga suur töö, mida Jaanus tegi ja viis selle edukalt lõpule.”

Tunnustus Võrumaa korrakaitsjatele
ERGUTUSED

Siseministri tänukirja said piirkonnapolitseinik Elar Sarik ja patrulltalituse juht Moris Uibo.

PPA peadirektori tänukirja said ennetus- ja menetlustalituse juht Anti Paap ja Renet Merdikes piirivalvebüroost.

Teenistusristi 20-aastase silmapaistva teenistuse eest pälvis ennetus- ja menetlustalituse vanemspetsialist Tiiu Lindmets.

Teenistusristi 10-aastase silmapaistva teenistuse eest pälvisid uurija Jaak Kamber, arestimaja politseinik Marek Uiga ja Luhamaa piiripunkti dokumendispetsialist Kait Zopp.

TEENISTUSASTMETE ÜLENDAMINE

Politseikapten Maiko Mõtsar (juhtivpiiriametnik), politseileitnant Meelis Räim (arestimaja vanem), vanemkomissar Katerina Saaremets (noorsoopolitseinik), vanemkomissar Ruth Mäesaar (väärteomenetleja), vanemkomissar Rain Klements (väärteomenetleja), vanemkomissar Ivo Anton (uurija), vanemkomissar Maikl Uibo (välijuht), vanemkomissar Lembit Kivi (välijuht), vanemkomissar Taisto Paju (välijuht), vanemkomissar Jaak Oppar (patrullpolitseinik), vanemkomissar Kristel Palm (vanempiiriametnik), komissar Hans Saarniit (piirkonnapolitseinik), komissar Peeter Matto (patrullpolitseinik), komissar Raul Sikk (patrullpolitseinik), komissar Elmer Taal (liikluspolitseinik), komissar Älis Zopp (vanempiiriametnik), komissar Peter Maran (vanempiiriametnik), üleminspektor Kaidar Palojärv (arestimaja vanempolitseinik), üleminspektor Kaimo Ignašov (patrullpolitseinik), üleminspektor Ere Kärg (piirivalvur), vaneminspektor Martin Kulberg (vanempiirivalvur).

AASTA PARIMAD

Võru politseijaoskonna ja Lõuna prefektuuri aasta parim töötaja vanemuurija Jaanus Kann.

Vaata pilte ja videolugu Võru politseimajast. (Politsei soovil jäävad töö iseloomu tõttu osade politsei- ja piirivalveametnike pildid avaldamata, sealhulgas aasta parima politseiniku foto.)

Arved Breidaks

Põlva, Valga ja Võru politsei liitmine Kagu jaoskonnaks võimaldab korraldada patrullide tööd nõnda, et tulevikus kohtab sini-valgeid vilkurautosid rohkem ka maakohtades, lubab veebruarist Lõuna prefektina tööd alustanud Vallo Koppel.

Kagu politseijaoskonna moodustamisega 1. märtsist kaasnevad ümberkorraldused puudutavad prefekti kinnitusel eelkõige politseitööd, kuid väljaspool politseimaja on muutusi vähem märgata.

„Võin rahulikult kinnitada, et politseimajad jäävad kõik alles,” rääkis Koppel Lõunaeestlasele antud intervjuus. „[Need] jäävad alles nii Põlvasse, Võrru kui ka Valkka ja kõik need teenused, mis on seal inimestele seni kättesaadavad olnud, need on seal kättesaadavad ka pärast 1. märtsi. Töötavad patrullid, töötavad uurijad, väärteomenetlejad, meie kodakondsus- ja migratsiooniteenindused.”

Patrullid jõuavad ka külateele

Küll aga muutub märtsist näiteks patrullide töö planeerimine, mille tulemusel peaks suurenema politsei kohalolu väiksemates kohtades.

„Läbi meeskonna ühendamise tekib meil võimekus planeerida patrullide tööd kolme maakonna põhiselt ühiselt,” selgitas Koppel.

See tähendab, et kui ühes maakonnas on näiteks tulemas mõni suurem rahvakogunemine, saab patrulle paindlikumalt jagada. Igapäevaselt tähendab see, et patrullid Valgamaalt jõuavad sagedamini Võrumaale sõitma ning Võrumaa patrulle kohtab varasemast rohkem Põlvamaal ning vastupidi.

„Ma loodan, et politseid saab olema rohkem näha ja loodetavasti saab olema näha ka sellistes kohtades, kus võib-olla tavapäraselt pole harjutud, et politsei üldse võib olla,” kinnitas Koppel.

Vaata intervjuud Vallo Koppeliga järgnevast videost.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181