Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sel nädalal alustatakse Kaarsillal kõnniteede lammutamist, mis teevad sillal viibimise äärmiselt ohtlikuks.

Sillal remonditöid tegeva ASi TREV-2 Grupp ehitusmeeste sõnul leidub öötundidel, vaatamata ala piirangutele ja valvele silla otstel, siiski sillale tungijaid.

„Kõnniteede lammutamise ajal on sillal viibimine eluohtlik ja loodan väga, et inimestel jagub tervet mõistust siiski piirangutega arvestada,” ütles abilinnapea Valvo Semilarski.

Ta lisas, et silla remonditööd on kulgenud plaanipäraselt. „Silla kaare kandekonstruktsioon on puhastatud ja remonditud ning peagi kaetakse see uue värviga. Pärast kõnniteede lammutamist ehitatakse need uuesti üles juba meeteri võrra laiematena,” ütles Semilarski.

Samaaegselt kõnniteede lammutamisega alustatakse ettevalmistustöödega silla otstel, sest amortiseerunud tugiosade väljavahetamiseks tuleb sild üles tõsta.

LÕUNAEESTLANE

Esmaspäeval algab kuni oktoobrini vältav Kaarsilla põhjalik uuendamine – sild ehitatakse laiemaks ning rajatakse uued peale- ja mahatulekud.

1950ndate lõpul ehitatud jalakäijate sild on kavas lisaks selle põhikonstruktsioonide remondile mõlemalt poolelt meetri jagu laiendada, et liiklejaid paremini ära mahutada, teatas linnavalitsus.

Sillale ehitatakse ka uued peale- ja mahatulekud, mis on mugavad nii rattureile kui lapsekäruga või ratastoolis liikujaile. Kesklinna-poolses osas ehitatakse välja kaldapromenaade ühendav sillaalune kergliiklustee. Sillale tulevad ka uued valgustus- ja elektrisüsteemid.

Remondiperioodil on Emajõe ületuseks võimalik kasutada kaht lähedalasuvat silda – Võidu silda või Vabadussilda.

Kaarsilla remondi riigihanke võitis AS TREV-2 Grupp, tööde maksumus on 779 967 eurot.

LÕUNAEESTLANE

Aprilli alguses remonti minev Tartu Kaarsild ehitatakse laiemaks ning rajatakse uued peale- ja mahaminekud. Sild jääb remondi ajaks suletuks.

„Tartu sümboliks kujunenud Kaarsilda ootab ees põhjalik uuendamine, sest 1950ndate lõpul ehitatud sild ei vasta enam ammu tänastele vajadustele,” ütles linnapea Urmas Klaas.

Rekonstrueerimise käigus on kavas silda mõlemalt poolelt meetri jagu laiendada. Sillale ehitatakse ka uued peale- ja mahatulekud.

Remonditakse ka silla betoonkonstruktsioonid ning kesklinna-poolses osas ehitatakse välja kaldapromenaade ühendav sillaalune kergliiklustee. Sillale tulevad ka uued valgustus- ja elektrisüsteemid.

Remondi riigihanke võitis AS TREV-2 Grupp pakkumusega 779 967 eurot.

Uuenenud sild avatakse taas liikluseks tänavu oktoobris.

Lõunaeestlane

Tartu linnavalitsus andis teisipäeval ehitusload Kaarsilla ümberehitamiseks ja Idaringtee viaduktide ehitamiseks.

Viaduktid rajatakse Idapoolse ringtee kolmanda etapi ehitamise käigus Ringtee ja Nõlvaku tänavale.

Ringtee tänava viadukt ehitatakse üle Anne kergliiklustee ja Nõlvaku tänava viadukt üle Aiandi kergliiklustee, teatas linnavalitsus.

Lõunaeestlane

Häirekeskus sai esmaspäeva õhtul kella 19.24 ajal teate, et Tartus on Kaarsillalt inimene jõkke hüpanud.

Päästjad tõid vette hüpanud 28-aastase mehe ja teda päästma läinud 28-aastase ja 22-aastase mehe veest välja.

Kiirabi viis kaks meest tervisekontrolliks haiglasse, teatas päästeameti pressiesindaja.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181