Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti meistrivõistluste teises liigas mängiv Võru Helios alistas laupäeval koduväljakul Tallinna FC Ararat TTÜ tulemusega 2:0, olles nüüd kaotuseta mänginud juba kuus kohtumist järjest.

Mäng algas kodumeeskonnale paljutõotavalt, kui 8. minutil viis Jürgen Kolk võrukad mängu juhtima (pildil).

Teisel poolajal realiseeris Andre Ojala penalti ning sellega kirjutas Helios pärast nädalatagust viigimängu kontosse kolm punkti juurde.

„Mäng ei olnud kergete killast,” nentis Heliose peatreener Jaanus Vislapuu. „Kuigi vastane asetseb tabeli lõpus, on teises liigas kõik mängud enamjaolt ikkagi võrdsed ja juhtuda võib mida iganes.”

„Meie poolt ei olnud just hooaja kõige ilusam mäng,” jätkas Vislapuu, „aga rõhusime teatud momentidele, mis meil kohati ka hästi välja tulid ja lõpuks edu tõid.”

Koduse võiduga säilitas Võru Helios Eesti II liiga põhja/ida piirkonnas kolmanda koha. Konkurents liigatabeli tipus on väga tihe, sest esineliku meeskondi lahutab üksteisest kõigest üks punkt ning iga libastumine võib hooaja kokkuvõttes kalliks maksma minna.

ARVED BREIDAKS

IV liigas mängiva Põlva jalgpalliklubi Lootos meeskond purustas pühapäevases kodumängus 15:1 Viljandi JK Tulevik IV võistkonna.

Esimese väravani jõuti Martin Adusoo tabamusest juba 2. minutil ning paar minutit hiljem lisas Andre Kukk teise. Tihedam väravasadu algas 15. minutil, kui Priit Rahuelu lõi mängu esimese värava, millele Adusoo lisas 16. ja 18. minutil veel kaks väravat.

Esimese poolaja lõpuks oli tablool seis 10:0, millest Adusoole kuulus 5 väravat (s.h üks penalti) ning kübarani oli jõudnud ka Rahuelu. Veel skooris esimese poolaja 41. minutil Sten-Markus Meekler.

Teisel poolajal jätkasid 50. ja 52. minutil väravate vahe kasvatamist vastavalt Adusoo ja Rahuelu, Ranno Liivago seadis 57. minutil seisuks juba 13:0. Viimase kahe Lootose värava eest hoolitses Rahuelu, kes sai mängus kirja kokku kuus väravat, nagu ka 52. minutil välja vahetatud Adusoo.

Viljandi ainsa värava lõi 87. minutil Markel Utsal.

Aegade suurim võit

Pühapäevane võit tõstis Lootose meeskonna IV liiga Lõuna tsooni tabeli liidriks. Lähimaks jälitajaks on Valga FC Warrior, kellel samuti kolmest mängust kolm võitu, kuid parem väravate vahe annab liidrikoha Põlvale.

Klubi teatel löödi Lootose meeskonna poolt Lootospargis viimati nii ohtralt väravaid 2005. aasta 7. mail, kui 13:0 alistati Tartu FC Metec.

Meeskond mängis koosseisus: Remi Oper, Sander Sellis, Helander Vist, Jürgen Juks (52′. Rene Oper), Reigo Käis, Ranno Liivago, Sten-Markus Meekler, Andre Kukk (33′ Villu Damon Pentsa), Tauri Kolk, Martin Adusoo (52′. Freddy Help), Priit Rahuelu. Pingil: Carlos Mathias Vaher, Freddy Help, Villu Damon Pentsa, Rene Oper, Arned Parman. Treener: Margus Nemvalts.

LÕUNAEESTLANE

Priit Lööperi sulest ilmunud Võrumaa jalgpalli ajalugu tutvustav raamat „Künklik teekond. 90 aastat Võrumaa jalgpalli” on üks viiest teosest, mis kandideerib Eesti Spordimuuseumi ja olümpiaakadeemia iga-aastasele Georg Hackenschmidti raamatuauhinnale.

Auhinna saaja valitakse välja kõigi eestikeelsete spordiraamatute hulgast, mis ilmusid Eestis esmakordselt 2016. aasta jooksul.

Võrumaa jalgpalliraamatu kõrval on auhinna nominentideks veel „Meenutuste ja tänuga. Abelid 100” (Kaarel Zilmer), „50 aastat võistluskulturismi Eestis. 1966-2016” (Mati Õun, Indrek Otsus), „Tartu Rock! Tartu Rock! Ühe korvpallimeeskonna lugu” (Vahur Kalmre) ja „Ninamees Raio Piiroja. Õhuvõitleja” (Gunnar Press).

Parima spordiraamatu otsustab žürii, kuid ühe lisahääle žürii hääletusel saab raamat, mis kogub kõige suurema toetuse internetihääletusel.

Raamatuauhinna võitja kuulutatakse välja Eesti Olümpiaakadeemia täiskogul Tartus mai alguses.

Jalgpalliklubi Lootos U8 noorte kaks võistkonda osales nädalavahetusel Tartus toimunud rahvusvahelisel noorte jalgpalliturniiril Hillar Otto Memoriaal, naastes sealt kolmanda kohaga.

Turniiri kolmes vanuserühmas osales kokku 43 võistkonda Eestist, Venemaalt, Leedust, Lätist ja Valgevenest. Lootos oli väljas kahe võistkonnaga saavutades lõppkokkuvõttes Leedu ja Venemaa võistkondade järel parima Eesti võistkonnana kolmanda koha.

Alagrupis võideti 4:3 Tartu JK Tammeka, 4:0 FK Liepaja II (Läti), 15:1 Minski FK Sparta (Valgevene), 2:1 Marupes SC (Läti) ja viigistati 1:1 Tartu FC Santos White võistkonnaga.

Pühapäeval mängiti medalitele ja esmalt tuli Lootosel tunnistada tugeva Pihkva FK Strela võistkonna 0:2 paremust. Seejärel jäi Lootos sama tulemusega alla turniiri võitjaks tulnud Mazeikiu SM-ile Leedust.

Enamuses möödunud sügisel treeningutega alustanud Lootos II mängis alagrupis B ja seal tuli tunnistada kõikide paremust. Mängus FK Sparta Minskiga 16-17 koha peale, löödi ka väravaid, kuid seekord jäid Valgevene noored veel peale.

FC Lootos I koosseis: Virmo Vigel, Martin Mäeots, Hendrik Tuul, Sten-Rasmus Mark, Karel Mattias Kösler, Ott-Oskar Kütt, Anton Jermohhin ja Renaldo Malm. Treener Avo Jakovits.

Põlva vallavalitsus kuulutab lähiajal välja uue riigihanke Põlva linnastaadioni rekonstrueerimistööde projekteerija leidmiseks, kuna esimesel katsel pakkumisi ei laekunud.

Kolmapäeval kukkunud tähtajaks ei laekunud riigihankele abivallavanem Martti Rõigase sõnul ühtegi pakkumist ning seetõttu tuleb lähiajal korraldada projekteerija leidmiseks uus hange.

Vallavalitsusel on koos jalgpalliliiduga kavas staadion rekonstrueerida, et see vastaks rahvusvahelise kergejõustikuföderatsiooni ja Eesti jalgpalliliidu 2. kategooria nõuetele.

Vallavalitsus tellib projekteerimise staadionit teenindavale taristule, nagu valgustus, tribüünid, trepid, staadionihoone ja teised rajatised. Jalgpalliliit korraldab staadioni väljaku ja radade projekteerimise.

Projekteerimise tulemusel selgub ka staadioni rekonstrueerimise maksumus.

Eesti meistrivõistlustel tänavu Võrumaa meeskondadest kõige kõrgemal tasemel mängiv Võru FC Helios alustas II liiga ida-põhjapiirkonna mänge 2:0 võiduga võõrsil Kohtla-Järve JK Järve duubli üle.

Laupäeval Ahtmes peetud mängus lõid võrulaste väravad Kristjan Moks ja Kait Hinn, teatas klubi.

Meeskonna peatreeneri Jaanus Vislapuu sõnul minnakse turniiril ideaalis sihtima kõrget kohta, aga pole välistatud, et musta stsenaariumi käivitumisel tuleb võidelda hoopis püsimajäämise eest.

„Kui mängijad mängudel korralikult kohal käivad, siis ma usun, et on reaalne püüda esikolmikukohta. Aga aastad on näidanud, et vanematel mängijatel võib tekkida suuri probleeme kohalkäimisega ja siis on teine äärmus see, et üritaks vältida viimast kolme kohta,” ütles Vislapuu.

Kodumurule pääseb Võru FC Helios alles turniiri seitsmendas voorus aprilli lõpus ning siis püütakse teha kõik, et võimalikult palju pealtvaatajaid kodumängudele meelitada. Enamik kodumänge toimub laupäeviti kell 17, mis peaks publikule hästi sobima.

Vislapuu sõnul on eesmärgiks saada igale kodumängule vähemalt sada inimest ja plaanis on korraldada võib-olla ka mõni suurem perepäevaga seotud üritus, kuhu tuleks 200–300 inimest.

„Teise liiga seisukohalt oleks see juba korralik pealtvaatajate arv. Tulevad publikumängud, ka on meil olemas juba mõned kokkulepped, et pealtvaatajatele oleks ka pärast mängu huvitavat tegevust. Sellest kõigest täpsemalt anname teada enne kodumängude algust, aga jah, sada pluss võiks olla sel aastal keskmine pealtvaatajate arv,” lisas ta.

Lõunaeestlane

Jalgpalliklubi Lootos noortevõistkonnad naasid nädalavahetuse turniiridelt Võrus ja Tartus mitme võidukarikaga.

Kõige edukamalt läks Põlva noortel Võrus, kus FC Helios CUP-ilt toodi koju turniirivõidud kahes vanusegrupis.

Laupäeval tulid 2009. aastal sündinud Lootose poisid kaheksa võistkonna arvestuses täiseduga turniirivõitjaks.

Treener Avo Jakovitsi juhendamisel mängisid võistkonnas: Kerdo Roodes, Sten Rasmus Mark, Karel Mattias Kösler, Martin Mäeots, Hendrik Tuul, Virmo Vigel, Kristofer Mandel. Meeskonna parima mängija auhinna sai Virmo Vigel.

Pühapäeval osales Võrus kaheksa võistkonna konkurentsis Lootose U14 tüdrukute võistkond, kes sai alagrupis kahe võidu kõrvale ka ühe kaotuse. Finaalis alistati 1:0 Lasnamäe FC Ajax.

U14 naiskond mängis koosseisus Adeele Sikamägi, Ly Saarniit, Karoliina Kannik, Kärt Hüdsi, Mae Lillo, Birgit Rammo, Kati-Karoli Silla, Laura Rinne. Tüdrukute treenerid on Ave-Lii Laas ja Kristin Kukli. Turniiri parimaks mängijaks valiti Kärt Hüdsi.

Lootose U13 poiste võistkond osales 5. märtsil Tartus Sepa Jalgpallikeskuses toimunud Tammeka Juunior CUP-il, kus kaheksa võistkonna konkurentsis võideti pronksmedalid.

Lootose koosseis: Devon-Dein Käo, Krister Põkk, Darius Kostõgov, Holger Jänes, Kristjan Pundonen, Hannes Põlluveer, Johan Markus Härmits, Marten Kahar, Reiko Rattus, Karl-Markus Tuul. Treener Kaido Kukli.

Jalgpalliliidu litsentsikomisjon otsustas anda Võru jalgpalliklubile FC Helios esiliiga B-litsentsi ning klubi asub võistlema Eesti meistrivõistluste II liigas.

„Vaja on seda [litsentsi] selleks, et klubi organisatoorse töö ning ka treeningute ja sportliku poole kvaliteet tõuseks,” rääkis Võru Heliose tegevjuht Jaanus Vislapuu. „Kuigi me ei ole veel nii kõrgel tasemel klubi, vastavad meie klubi töö, meie personal, meie teadmised-oskused ja kvaliteet vähemalt esiliiga B-tasemele.”

Litsentsi saamiseks tuli klubil täita nõuded personali, taristu, noortetöö ja muu vajaliku suhtes.

„Meil on suur hulk järelkasvuvõistkondi, noortetöö, naistetöö, meil on treenerite arendamise kava, mängijate arendamise kava, õppekava, mille järgi jalgpallikool tegutseb,” jätkas Vislapuu. „Meil on vastavad isikud, kes seda kõike ellu viivad, ning klubi struktuur vastab jalgpalliliidu esitatud nõuetele.”

Ettevalmistused uueks hooajaks juba käivad ning pühapäeval, 12. veebruaril alustab Võru Heliose esindusmeeskond kontrollmänge.

II liigas algavad mängud märtsi lõpus ning IV liigas, kus mängib klubi duubelmeeskond, aprillis. Klubi naiskond mängib rahvaliigas ning noorteliigades ollakse tänavu esindatud seitsmes vanuseklassis, teatas klubi pressiesindaja.

Põlvas ja Ahjal mängiti nädalavahetusel 21. korda rahvusvahelist noorte jalgpalliturniiri Lootos CUP, kus tänavu osales 70 võistkonda enam kui 800 lapse osavõtul.

Korraldajaklubi Lootos noored jätsid koju kolm karikat. Oma vanuseklassis võitis esikoha 2009. aastal sündinud poiste võistkond (ülemisel pildil) koosseisus: Virmo Vigel, Hendrik Tuul, Martin Mäeots, Kaspar Tühis, Sten Hiir, Karel Mattias Kösler ja Kristofer Mandel; treener Avo Jakovits.

Hõbemedalid said turniirilt 2007. aastal sündinud poiste ja 2003 sündinud tüdrukute võistkond (alumistel piltidel).