Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Idamaades 28. jaanuaril algava punase tulekuke ning Eestis alanud laste- ja noorteaasta tähistamiseks paigaldatakse Tartu raekoja platsile teadmishimuliste lemmiklinnust aabitsakukest inspiratsiooni saanud jääskulptuur.

Põvvat Kama skulptuuri avamisel näeb laupäeval kell 17 mõõkade tantsu, saab kaasa teha meelekeskendusharjutust ning aktiviseerida uue aasta soove, teatas linnavalitsus.

Tavapäraselt seostatakse uue aasta algust ka halva ja segava ärasaatmise, lõppenud aasta tänamise ning uuele soovide esitamisega.

Skulptuuri avamine pakub selleks otse raeplatsil toreda võimaluse, sest kikka lähedusse paigaldatakse tseremoonia ajaks jääst soovide karikas, milles paberile kirjutatud head soovid tuhaks põletatakse.

Lisaks aabitsakukele on 28. jaanuaril raekoja platsil kohal veel teinegi teadmishimuliste suur lemmik – kaks katset viib läbi Tartu oma Hull Teadlane.

Hull Teadlane lisab tseremooniale idamaades uue aasta saabumise tähistamisel nii olulised suitsu, tossu ja paugu, mis tähendab, et tänu tema toimetamisele on Tartu linn 2017. aastal ka müütiliste koletiste eest kaitstud.

Kuju teostas Jääskulptuuride Stuudio, selle raeplatsile jäämise aja üle otsustab nagu ikka ilm.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181