Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sihtasutus HITSA sõlmis üldhariduskoolide digitaristu uuendamise programmi raames raamlepingud viie ettevõttega, kes nüüdisajastavad kokku 150 Eesti kooli, sealhulgas 23 Kagu-Eesti kooli kohtvõrgud.

„Loodame järgmise pooleteist aasta jooksul välja ehitada kaasaegse kohtvõrgu kaabelduse kõigis programmi kaasatud koolides. Esimesed tellimused tahame välja saata juba mais ning konkreetsete töödega alustada juunis, kui on alanud suvine koolivaheaeg,” ütles programmijuht Jüri Saar.

Kokku on ainuüksi kaabelduse kaasajastamise eelarve 1,5 miljonit eurot. Riigihanke tulemusena sõlmiti raamlepingud AS-iga Telegrupp, AS-iga Atea, Boftel Estonia OÜ-ga, Ericsson Eesti AS-iga ja AS-iga Triger.

„Tegu on parimat praktikat ja standardeid järgivate lahendustega, mis on piisavalt paindlikud ja kaasaegsed, et rahuldada koolide kohtvõrgu võimsuse vajadused vähemalt järgmiseks kümneks aastaks,” lisas programmi võrguarhitekt Harri Uljas. „Loome kõik eeldused ulatuslikumaks interneti kasutamiseks õppetöös terves koolis mitte ainult arvutiklassis.”

Üldharidusekoolide digitaristu kaasajastamise programm hõlmab kohtvõrkude rajamist ja renoveerimist (kaabeldus ja seadmed) ning kohtvõrkude halduse ja monitooringu vahendite ostmist. Lisaks soetatakse programmi raames koolidele kaasaegset esitlustehnikat ning tõstetakse koolipidajate teadlikkust turvalise kohtvõrgu planeerimisest ja haldamisest.

Toetust saanud koolid Kagu-Eestis

PÕLVAMAA: Vastse-Kuuste Kool, Tilsi Põhikool, Mooste Põhikool, Viluste Põhikool, Johannese Kool ja Lasteaed Rosmal.

VALGAMAA: Valga Jaanikese Kool, Tsirguliina Keskkool, Valga Gümnaasium, Valga Põhikool, Valga Priimetsa Kool, Valga Kaugõppegümnaasium, Keeni Põhikool.

VÕRUMAA: Urvaste Kool, Võru Gümnaasium, Rõuge Põhikool, Sänna Leiutajate Külakool, Varstu Keskkool, Krabi Kool, Võru Kreutzwaldi Kool, Võru Järve Kool, Osula Põhikool, Kääpa Põhikool, Kuldre Kool.

LÕUNAEESTLANE