Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

1. augusti seisuga oli Eestis uusi HIV nakatunuid registreeritud 151 isikut, keda on veerandi võrra enam kui eelmise aasta esimese seitsme kuu jooksul. Võrumaal oli uusi nakatunuid kaks.

Nakatunutest 100 on mehed ja 51 naised. Kõige enam (60%) on nakatunuid vanuses 25-39 eluaastat, teatas Tervise Arengu Instituut (TAI).

Samuti on aasta esimese seitsme kuu jooksul suurenenud narkootikumide üledoosist põhjustatud surmade arv. Kui mullu suri esimese viie kuu jooksul üledoosi tõttu 39 inimest, siis tänavu on samal perioodil on surmasid juba 54.

Narkootikumide üledoosi tõttu suri 26 inimest Harjumaal ja Tallinnas, 16 Ida-Virumaal, 3 Lääne-Virumaal, 2 Valgamaal, 1 Jõgevamaal, Läänemaal ja Viljandimaal; nelja puhul on elukoht teadmata.

Üks olulisemaid põhjuseid üledoosist põhjustatud surmade arvu suurenemisel on ilmselt see, et „turule“ on tulnud uued ja eriti ohtlikud fentanüüli analoogid. Üledoosidest tingitud surmajuhtumite poolest on Eesti Euroopa Liidus esimesel kohal.

„On selge, et Eestis, eeskätt Tallinnas on senisest suurem vajadus kahjude vähendamise keskuste järele, kus sõltlasi ja nende lähedasi nõustada, neid ravile suunata ja jagada HIV leviku ennetamiseks puhtaid süstlaid,” ütles TAI direktor Annika Veimer.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: PIXABAY

Uued HIV nakatunud maakondades (jaan-aug 2017)
MAAKOND NAKATUNUID
Harju s.h Tallinn 73
Ida-Virumaa 55
Läänemaa 1
Lääne-Virumaa 1
Pärnumaa 6
Saaremaa 3
Tartumaa 9
Viljandimaa 1
Võrumaa 2
KOKKU 151

 

 Allikas: TAI