Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kolmapäeval Võrus erakonnakaaslastega kohtunud Isamaa ja Res Publica Liidu esimehe Helir-Valdor Seederi hinnangul on suhteliselt ebaõnnestunud haldusreformi päästerõngaks tugevad maakonnalinnad.

„Võru kui tõmbekeskuse roll peab kasvama, sest haldusreform sünnitab libaomavalitsusi ja nihutab arusaamatult ka maakonnapiire, nagu Võrumaal näeme,” sõnas Seeder pressiteate vahendusel.

Tema hinnangul saab suhteliselt ebaõnnestunud kujul ellu viidava haldusreformi päästerõngaks olla vaid omavalitsuste jätkuv tugevnemine läbi koostöö ning selge maakondliku identiteedi kujunemine.

„Haldusmuutused ei toimu ainult paberil,” lausus Seeder. „Selle õnnestumiseks on oluline väga praktiline omavalitsuste koostöö ja tõmbekeskused, kes suudavad pakkuda korralikku haridust ja avalikke teenuseid.”

IRLi esimees käis täna koos erakonna peasekretäri Priit Sibulaga Võrus, vaatamas üle plaane kohalikeks valimisteks.

LÕUNAEESTLANE

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) suurkogul valiti laupäeval erakonna uueks esimeheks Helir-Valdor Seeder, kelle poolt hääletas 322 ja vastaskandidaat Kaia Iva poolt 304.

IRLi aseesimeesteks valiti Viktoria Ladõnskaja, Andres Metsoja ja Siim Kiisler.

Erakonna eestseisusesse valiti: Tunne Kelam, Tarmo Kruusimäe, Urmas Reinsalu, Riina Solman, Raivo Aeg, Kati Kuusk, Sven Sester, Harri Juhani Aaltonen, Priit Sibul, Andres Luus, Marko Pomerants, Madis Kübar, Olle Koop, Erik Sandla, Aivar Kokk, Aivar Riisalu, Ann Räämet, Sirle Rosenfeldt, Pipi-Liis Siemann ja Kaspar Kokk.

Aukohtusse valiti Jaanus Barkala, Kerli Elbrecht, Maie Lavrentjeva, Ingrid Mühling, Silvi Ojamuru, Jan Trei, Jüri Trei, Trivimi Velliste ja Avo Üprus.

Revisjonikomisjoni liikmed on Riina Kitt, Ants Pauls, Andrus Saare, Einar Vallbaum ja Kristjan Ühtid, teatas erakonna pressiteenistus.

LÕUNAEESTLANE

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogu otsustas laupäeval teha erakonna suurkogule ettepanekud põhikirja muudatusteks.

Volikogu esimees Helir-Valdor Seedri sõnul jõuti volikogus seisukohale, et erakonnas on vaja muutusi ja esimese sammuna kavatsetakse selleks korrastada põhikirja.

„Kõikidel erakonna liikmetel on võimalik tulla suurkogule ja hääletada ettepanekute poolt või vastu,” ütles ta.

Seeder selgitas IRL-i põhikirja muutmise ettepanekuid, mis leidsid volikogus toetust.

Kui seni valiti suurkogul kolm aseesimeest ja kandidaadid ei võinud samaaegselt eestseisusesse kandideerida, siis edaspidi valib erakonna esimees eestseisuse liikmete seast endale aseesimehed. See tähendab ühtlasi, et toetati muudatust eestseisuse liikmete arv kahandada seniselt 24-lt 21-le.

Veel otsustati muuta uute liikmete vastuvõtmise korda. Selleks peab edaspidi olema uuel liikmel vähemalt ühe piirkonna juhatuse inimese isiklik soovitus või ta peab olema kohtunud piirkonna juhatusega. Hiljemalt 15 päeva enne suurkogu või piirkondliku üldkogu peab olema uus liige erakonda vastu võetud.

Viimasena kiideti heaks muudatusettepanek, mille kohaselt saab suurkogude vahelisel ajal vähemalt 100 erakonna liiget nõuda oluliste ühiskondlike valikute puhul nõuandvaid liikmehääletusi, vahendas erakonna pressiesindaja.

Suurkogu koguneb 13. mail

Ühtlasi otsustas IRLi volikogu, et erakonna suurkogu toimub 13. mail Tallinnas. Seedri sõnul valitakse suurkogul juhtorganid – esimees, aseesimehed, eestseisus, revisjonikomisjon ja aukohus.

Seeder ütles, et erakonna juhtorganid valitakse hetkel kehtiva põhikirja järgi. Tema sõnul saab põhikirja järgi kandidaate üles seada vähemalt 20 päeva enne suurkogu ja nimekiri suletakse 14 päeva enne valimisi.

„Esimehe ja aseesimehe kandidaadi ülesseadmiseks on vajalik 50 erakonna liikme toetusallkiri. Muude suurkogul valitavatesse ametitesse kandideerijate ülesseadmiseks on vajalik kümne liikme toetus,” lisas ta.

Isamaa ja Res Publica Liitu kuulub üle 9200 inimese.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181