Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kose alevikus süttis kolmapäeva südaöö paiku põlema suur prahihunnik, mille kustutamiseks tuli kutsuda päästjad.

12 minutit pärast keskööd teatati häirekeskusele, et Kose alevikus põleb Ülase tänaval kortermaja juures suur prahihunnik, mille lähedal on ka autod.

Põlema oli läinud neljameetrise läbimõõduga rämpsuhunnik, mille päästjad kustutasid.

Päästetöö juhi esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada maja katlamast varem välja toodud kuum tuhk, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästjad juhivad tähelepanu, et koldest võetav kuum tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist nõusse ning eemale süttida võivatest asjadest ja lasta sellel enne äraviskamist jahtuda.

Lõunaeestlane

Valgas puhkes teisipäeva hommikul tulekahju Transpordi tänaval asuva autoremonditöökoja katlaruumis.

Häirekeskus sai kell 5.52 teate, et töökoja katlamajas on näha leeke.

Selgus, et pelletikatla etteandmissüsteemis (pildil) põles küttematerjal. Päästjad avasid süsteemi ja kustutasid tulekahju, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Lõunaeestlane

FOTO: Lõuna päästekeskus

Võrus avastati kolmapäeva pärastlõunal Karja tänava ahiküttega majas, et ühest korterist immitseb koridori suitsu ning lukustatud korteris võib olla inimene.

Häirekeskus sai väljakutse Karja tänavale kell 15.20. Kuna koputuste peale korteri ust ei avatud, siis avasid päästjad selle kangi abil, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Korterist leidsid päästetöötajad müra peale ärganud mehe ja köögist plekist tuhaämbri, mille juurest oli põrand süttinud ja osaliselt juba söestunud.

Päästjad kõrvaldasid tuleohu ning tegid elanikule tuleohutusalast selgitustööd. Ühtlasi paigaldati korterisse seal puudunud suitsuandur.

Päästjad juhivad tähelepanu, et ohutuse tagamiseks tuleb põlematust materjalist nõusse pandud värske tuhk panna jahtuma eemale süttivatest asjadest ja ehitiste konstruktsioonidest.

Lõunaeestlane

Räpina vallas asuvas Ristipalo pansionaadis puhkes reede pärastlõunal põleng, mis suuremat kahju kaasa ei toonud.

Häirekeskus sai kell 14.58 teate, et 80 inimesega pansionaadis on puhkenud tulekahju.

Kohapeal selgus, et õnnetuse põhjustas kärssama läinud soojapuhur, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja Lõunaeestlasele.

Pansionaadi juhataja lülitas hoones elektri välja ning tulekahju summutati. Kannatada keegi ei saanud.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181