Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvas pandi laupäeval pidulikult punkt kaks aastat tagasi alanud raudteejaama piirkonna taristu uuendamisele kogumaksumusega ligi üks miljon eurot.

„See on ehe näide, kuidas mitme erineva rahastaja ja mitme erineva projektiga on kompleksselt lahendatud ära päris palju teemasid,” rääkis Põlva vallavanem Georg Pelisaar Lõunaeestlasele.

Tööd algasid Jaama tänaval 2015. aastal sõidutee osalise renoveerimisega. Mullu sai uue asfaltkatte alla ka ülejäänud osa sõiduteest, uuendati jaamahoone esine plats ning rajati 3,2 kilomeetri pikkune Põlva-Himmaste-Eoste kergliiklustee. Tänavu kevadel tehti ära ka haljastus- ja märgistustööd.

Põlva naaberkülad paremini seotud

Pelisaare hinnangul on kergliiklustee ehitus Põlva ja Himmaste-Eoste vahele väga oluline investeering, mis seob Põlva linna naabruses asuvad külad paremini keskusega.

„Paljud inimesed käivad Himmastest ja Eostest Põlvas tööl, ka kaubanduses, ja tulevad mõistagi raudteejaama rongi peale,” lausus Pelisaar. Pealegi käib ka Põlvast üksjagu inimesi Himmastes ja Eostes tööl.

Koos raudteejaama esise platsi uuendamisega ilmnes aga uus mure, sest nüüd paistab mahajäetud jaamahoone troostitu seisukord liigagi hästi välja.

„Muret teeb vaid see, et raudteejaama hoone enam siia ei sobi,” nentis vallavanem. „Me oleme küll soovinud koostööd Eesti Raudteega, et nad selle hoonega midagi ette võtaks, aga paraku siiani ei ole veel isegi konkreetse lubaduseni jõutud, tegudest rääkimata.”

Jaamaesise platsi ja kergliiklustee rajamisel toetasid valda Keskkonnainvesteeringute keskus ja EAS.

Vaata videolugu Põlvast.

ARVED BREIDAKS

Riigigümnaasiumi rajamise järel läheb Põlvas juba tänavu ümberehitamisele Põlva Kooli Kesk tn 25 asuv õppehoone, mille valmimisega pannakse ühtlasi ka punkt Põlva koolireformile.

Valitsus kinnitas hiljuti rohkem kui kahe miljoni euro suuruse investeeringu eraldamise Põlva Koolile, mille Kesk tänava maja ümberkohandamine võimaldab praegu kolmes majas töötava kooli koondada kahte hoonesse.

„Me kindlasti saame kõik klassiruumid soojemaks, valgemaks ja ka otstarbepõhisemaks,” rääkis Põlva vallavanem Georg Pelisaar Lõunaeestlasele.

Ümberehitustööde tulemusel võetakse kooliruum praegusega võrreldes efektiivsemalt kasutusele, suurendades sealjuures sportimiseks mõeldud põrandapinda umbes 600 ruutmeetri võrra.

„Ma tahaksin väga loota, et me saame ehitustöödega alustada juba suvel, halvemal juhul aasta lõpul,” märkis Pelisaar.

Ehitamine ja siis lammutamine

See tähendab, et järgmisel õppeaastal käib Põlva Kooli 4.-9 klasside õppetöö ajutiselt Lina tänava koolihoones, kuhu remondi ajaks kolitakse. Ühtlasi jääb see ka viimaseks õppeaastaks, mil Lina tänava koolimajas laste lärmi kuuleb.

„Pärast ümberehitust Lina tänava kool lõpetab oma tegevuse ja siis jääb Põlvasse kaks põhikooli[hoonet],” selgitas Pelisaar. „Ühes neist antakse haridust 1.-3. klassini ja teises 4.-9. klassini.”

Suure tõenäosusega ootab Lina tänava amortiseerunud koolihoonet ees lammutamine. „Lina tänava koolimaja on, kahju küll, aga nii palju amortiseerunud, et me ei oska sellele esimese hooga mingit rakendust leida,” tõdes Pelisaar.

Kui lammutamiseks läheb, siis säilitatakse koolimaja võimla koos abiruumidega, mis vallavanema sõnul jääb inimeste käsutusse.

Põlva Koolis alustas sügisel õppetööd 847 õpilast, neist Kesk tänava majas käib 509, Koolimaja teel 273 ja Lina tänaval 65.

Vaata jutuajamist Georg Pelisaarega järgnevast videost.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181