Jalgpalliklubi Lootos naiskond alistas meistriliiga üleminekuturniiri laupäevases avavoorus Tartu Tammeka naiskonna 2:0.

Lootos asus kohtumist 19. minutil Hanna Rästa väravast juhtima ning 33. minutil lõi Ave-Lii Laas seisuks 2:0. Teisel poolajal oli Lootosel võimalusi edunumbrit suurendada, kuid seisuga 2:0 kohtumine ka lõppes.

Võit tõstis Lootose esmakordselt liigatabelis kuuendale kohale. Vahe eespool asuva JK Tallinna Kaleviga on 7 punkti. Punktiga jääb maha Tartu Tammeka. Tabeli lõpetab Noortekoondis.

Põhiturniiri järel jätkuvad mängud kahes grupis ning tabeli alumised neli võistkonda kohtuvad omavahel kaks korda, et selgitada välja järgmise hooaja Meistriliiga koosseis.

FC Lootos mängis koosseisus: Karina Piirimaa, Kristel Kotkas, Keidi Käis, Astrid Erik, Merili Tamm, Katrin Piirimaa, Liisi-Anete Mark, Kristin Kukli, Sandra London, Ave-Lii Laas(k), Hanna Rästa (87`. Kirta Talgre). Pingil: Kirta Talgre, Keitlyn Metsmaa, Getter Lepp, Keiju Planken; treener: Kaido Kukli.

Naiskonna järgmine kohtumine seisab ees juba 6. septembril kui karikasarjas mängitakse Sakus sealse Sportingu naiskonda vastu.

LÕUNAEESTLANE

Jalgpalliklubi Lootos naiskond alistas pärast suvepausi jätkunud meistriliiga mängudes laupäeval Tartu SK 10 Premium tulemusega 1:4.

Kambja staadionil toimunud mängus asus Lootos Sandra Londoni 15. minutil ja Hanna Rästa 33. minutil löödud väravatest 2:0 juhtima. 39. minutil lõid vastased ühe värava tagasi, aga Ave-Lii Laasi poolt 42. minutil lisatud värav viis vaheajale 3:1 eduseisus põlvakad.

Teisel poolajal jätkus võrdne mäng, aga skoori tegi vaid Lootos, kui 80. minutil oli täpne vahetusest sekkunud 15-aastane Keiju Planken.

FC Lootos mängis koosseisus: Karina Piirimaa, Kristel Kotkas, Astrid Erik, Merili Tamm, Katrin Piirimaa, Kirta Talgre (k), Liisi-Anete Mark, Kristin Kukli, Sandra London (87’. min Katariina Kinnunen), Ave-Lii Laas, Hanna Rästa (75’. min Keiju Planken). Pingil: Johanna Luik, Keitlyn Metsmaa, Katariina Kinnunen, Keiju Planken.

Meistriliigas on Lootosel kirjas kuus punkti, millega ollakse eelviimasel seitsmendal kohal. Tabelit juhib Pärnu JK 33 punktiga, teisel kohal on FC Flora 27 punktiga ning kolmas Tartu SK 10 Premium 18 punktiga.

Järgmine kohtumine toimub 29. juulil kui kell 16 võõrustatakse Lootospargis JK Tallinna Kalev naiskonda.

Jalgpalliklubi Lootos meeskond võitis laupäevases kodumängus 4:0 FCP Pärnut.

Lootos läks 29. minutil Priit Rahuelu löödud väravast 1:0 juhtima. Teisel poolajal sai Põlva poolel värava kirja Freddy Help (58. minutil) ja Andre Kukk (81. minutil) ning Priit Rahuelu 89. minutil löödud Lootose neljas värav lõpetas mängu.

Eesti meistrivõistluste IV liiga Lõuna piirkonna tabelis hoiab Lootos 13 punktiga teist kohta. Liider Valga FC Warrior on libisenud 5 punkti kaugusele, samas kolmandal kohal oleva Võru FC Helios duubli ees on Põlva meestel kuuepunktine edu.

FC Lootos koosseis: Remi Oper, Reigo Käis, Jürgen Juks, Helander Vist, Sander Sellis, Ranno Liivago, Sten-Markus Meekler, Carlos Mattias Vaher, Freddy Help, Andre Kukk, Priit Rahuelu. Pingil: Arned Parman, Villu-Damon Pentsa, Rene Oper.

Naiskond kaotas Florale

Lootose naiskond võõrustas laupäevases Meistriliiga mängus FC Flora naiskonda, kellele hooaja avamängus kaotati võõrsil 11:0.

Kodustaadionil läks Põlva naiskonnal paremini, kuigi kaotus tuli vastu võtta ka sel korral, sedapuhku 0:2.

Naiskond alustas koosseisus: Karina Piirimaa, Kirta Talgre, Merili Tamm, Astrid Erik, Keidi Käis, Kristel Kotkas, Kristin Kukli, Ave-Lii Laas, Sandra London, Liisi-Anete Mark, Katrin Piirimaa; pingil Katariina Kinnunen, Getter Lepp, Johanna Luik, Keitlyn Metsmaa, Keiju Planken.

Eesti naiste meistriliigas mängiv JK Lootos naiskond alistas koduväljakul U19 noortekoondise ning avas sellega hooaja punkti- kui ka võiduarve.

Meistriliiga 7. vooru kohtumises olid Lootospargis vastamisi liiga kaks viimast naiskonda, kes kumbki polnud veel tänavu punkte kirja saanud.

Avapoolaja lõpuks jäid tabloole nullid, kuid teisel poolajal oli Lootose eest kahel korral resultatiivne Sandra London, tuues naiskonnale 2:0 võidu.

FC Lootos koosseis: Karina Piirimaa, Kristel Kotkas, Astrid Erik, Merili Tamm, Katrin Piirimaa, Kirta Talgre (k), Liisi-Anete Mark, Kristin Kukli, Sandra London, Ave-Lii Laas, Hanna Rästa. Vahetusest sekkusid: Keiju Planken, Johanna Luik, Getter Lepp, Keitlyn Metsmaa, Katariina Kinnunen. Treener Kaido Kukli.

Järgmine kohtumine toimub 30. mail, kui kell 19 võõrustatakse Lootospargis neljandal kohal asetsevat Tallinna FC Levadia naiskonda.

Nädalavahetus pakkus Põlva jalgpalliklubile Lootos nii pettumust kui rõõmu, sest kui naiste meistriliigas tuli vastu võtta kolmas kaotus, siis tänavu neljandas liigas mängiv meeskond alustas hooaega võiduga.

Lootos võõrustas laupäevases naiste meistriliiga mängus Tartu SK 10 Premium naiskonda, kellelt loodeti liigatabelisse punkt saada.

„Loodame võrdsemat mängu, kui kaks esimest vooru,” sõnas naiskonna treener Kaido Kukli mängueelses kommentaaris jalgpall.ee-le. „Saada punkt tabelisse ja kas või lüüa värav oleks eesmärk. SK 10 on hea naiskond, kellel on palju rohkem Meistriliiga kogemust kui meil,” avaldas Kukli.

Lootose naiskonnale pole meistriliigasse naasmise puhul hinnaalandust tehtud. Esimeses kohtumises kaotati meistriliiga mullusele hõbedale, Tallinna Florale, 11:0 ning teises mängus tuli tunnistada mulluse meistri, Pärnu JK, 10:0 paremust.

Kuigi ka kolmas mäng läks Lootosele kirja kaotusena, saavutati treeneri teine eesmärk ja löödi hooaja esimene värav. Tartlannad läksid 24. minutil löödud avaväravast juhtima, kuid juba 32. minutil lõi Kristin Kukli Põlva eest viigivärava. 1:1 viigiseisuga mindi ka poolajale.

Teisel lasi Põlva klubi endale lüüa veel neli väravat, neist viimane 89. minutil ning kokkuvõttes kaotus 1:5.

Kolme vooru järel on Põlva naiskond 8 klubi konkurentsis 7. kohal, edestades Noortekoondist, kelle väravate vahe on Põlva 1:26 võrreldes oluliselt suurem – 0:39.

Meeskonnal esimene võit kirjas

Kui Lootose naiskond tõusis mulluse hooaja järel mängima meistriliigasse, siis klubi meeskond langes IV liigasse, kus pühapäeval võeti kodusel kunstmurul vastu FC Elva duubel.

Hooaja esimeses liigamängus läks Lootos 27. minutil Andre Kuke väravast 1:0 juhtima ning mängu lõpus lõik Kukk 82. minutil seisuks 2:0, millega mäng ka lõppes. Avavooru järel võttis Lootos liigatabelis sisse kolmanda koha.

ARVED BREIDAKS

Põlva Lootospargis mängiti pühapäeval üheksandat korda naiste jalgpalliturniir Allegro CUP, kus võõrustajaklubi naiskonnal tuli leppida teise kohaga.

Mitme põhimängijata osalenud Lootoses said seekord korraliku koormuse nooremad mängijad, teatas klubi.

Põlva naiskond alistas 4:0 FC Elva ja 2:0 JK Tulevik/Suure-Jaani Utd, kuid pidi tunnistama 0:3 SK 10 Premium paremust, mis tähendas turniiril teist kohta.

Lootose naiskond (pildil): Keiju Planken, Kirta Talgre(k), Keidi Käis, Ave-Lii Laas, Karina Piirimaa, Katrin Piirimaa, Katariina Kinnunen, Getter Lepp, (ees) Kaitlyn Metsmaa, Merili Tamm, Hanna Rästa, Kristel Kotkas, Liisi-Anete Mark, Johanna Luik. Treenerid Kaido Kukli ja Indrek Käo.

Hooajaks valmistumine jätkub 19. märtsil Tallinnas EJL sisehallis, kus Lootose naiskonna vastasteks tulevad SK10 Premium, Tartu JK Tammeka ja Eesti noortekoondis.

Meistriliiga hooaja avamängu mängivad põlvakad 1. aprillil Tallinnas. Vastaseks eelmise hooaja hõbemedalite omanik Tallinna FC Flora.

Lõunaeestlane

Turniiri lõppjärjestus
1. Tartu SK10 Premium
2. Põlva FC Lootos
3. Viljandi JK Tulevik/Suure-Jaani United
4. FC Elva

Jalgpalliklubi Lootos noortevõistkonnad naasid nädalavahetuse turniiridelt Võrus ja Tartus mitme võidukarikaga.

Kõige edukamalt läks Põlva noortel Võrus, kus FC Helios CUP-ilt toodi koju turniirivõidud kahes vanusegrupis.

Laupäeval tulid 2009. aastal sündinud Lootose poisid kaheksa võistkonna arvestuses täiseduga turniirivõitjaks.

Treener Avo Jakovitsi juhendamisel mängisid võistkonnas: Kerdo Roodes, Sten Rasmus Mark, Karel Mattias Kösler, Martin Mäeots, Hendrik Tuul, Virmo Vigel, Kristofer Mandel. Meeskonna parima mängija auhinna sai Virmo Vigel.

Pühapäeval osales Võrus kaheksa võistkonna konkurentsis Lootose U14 tüdrukute võistkond, kes sai alagrupis kahe võidu kõrvale ka ühe kaotuse. Finaalis alistati 1:0 Lasnamäe FC Ajax.

U14 naiskond mängis koosseisus Adeele Sikamägi, Ly Saarniit, Karoliina Kannik, Kärt Hüdsi, Mae Lillo, Birgit Rammo, Kati-Karoli Silla, Laura Rinne. Tüdrukute treenerid on Ave-Lii Laas ja Kristin Kukli. Turniiri parimaks mängijaks valiti Kärt Hüdsi.

Lootose U13 poiste võistkond osales 5. märtsil Tartus Sepa Jalgpallikeskuses toimunud Tammeka Juunior CUP-il, kus kaheksa võistkonna konkurentsis võideti pronksmedalid.

Lootose koosseis: Devon-Dein Käo, Krister Põkk, Darius Kostõgov, Holger Jänes, Kristjan Pundonen, Hannes Põlluveer, Johan Markus Härmits, Marten Kahar, Reiko Rattus, Karl-Markus Tuul. Treener Kaido Kukli.