Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti meistrivõistluste teises liigas mängiv Võru Helios alistas laupäeval koduväljakul Tallinna FC Ararat TTÜ tulemusega 2:0, olles nüüd kaotuseta mänginud juba kuus kohtumist järjest.

Mäng algas kodumeeskonnale paljutõotavalt, kui 8. minutil viis Jürgen Kolk võrukad mängu juhtima (pildil).

Teisel poolajal realiseeris Andre Ojala penalti ning sellega kirjutas Helios pärast nädalatagust viigimängu kontosse kolm punkti juurde.

„Mäng ei olnud kergete killast,” nentis Heliose peatreener Jaanus Vislapuu. „Kuigi vastane asetseb tabeli lõpus, on teises liigas kõik mängud enamjaolt ikkagi võrdsed ja juhtuda võib mida iganes.”

„Meie poolt ei olnud just hooaja kõige ilusam mäng,” jätkas Vislapuu, „aga rõhusime teatud momentidele, mis meil kohati ka hästi välja tulid ja lõpuks edu tõid.”

Koduse võiduga säilitas Võru Helios Eesti II liiga põhja/ida piirkonnas kolmanda koha. Konkurents liigatabeli tipus on väga tihe, sest esineliku meeskondi lahutab üksteisest kõigest üks punkt ning iga libastumine võib hooaja kokkuvõttes kalliks maksma minna.

ARVED BREIDAKS

FOTO: PRIIT LÖÖPER/VSPORT.EE

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste teises liigas mängiv Võru FC Helios alistas laupäeval liidrikohal olnud Jõgeva SK Noorus-96 tulemusega 5:0 ning hoiab liiga ida/põhja tsoonis teise koha.

Skoori avas avapoolajal kahe väravaga Kristo Perli ning mängu teises pooles said värava kirja Kait Hinn, Raul Rebane ja Kert Joakit.

„Mängisime oma mängu ja vahe eelnevate mängudega oli see, et suutsime rünnakuid edukalt lõpetada,” ütles Heliose peatreener Jaanus Vislapuu klubi kodulehel. „Kuigi luhtasime siiski mitu sajaprotsendist võimalust, oli realiseerimine täna [laupäeval] võrreldes eelmiste mängudega heal tasemel.”

Vislapuu lisas, et meeskond mängis laupäeval oma parimas võimalikus koosseisus.

Pärast üheksandat mänguvooru hoiab Võru klubi II liiga ida/põhi tsoonis teist kohta. Liidriks tõusnud Tallinna JK Legion edestab võrukaid ühe punktiga.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: Võru FC Helios

Eesti meistrivõistlustel II liiga põhja/ida piirkonnas mängiv Võru FC Helios lõpetas kuuest võõrsilmängust koosneva seeria nelja võidu ja kahe kaotusega, mis annab klubile enne laupäevast esimest kodumängu liigas kolmanda koha.

„Hetkeseis on hea – 12 punkti võõrsilmängudest on isegi pisut rohkem, kui hooaja alguses lootsime. Samas alati tahaks veel rohkem,” rääkis Võru Heliose tegevjuht ja peatreener Jaanus Vislapuu Lõunaeestlasele.

Hooaeg algas heaendeliselt 18. märtsil, kui 0:2 alistati Kohtla-Järve JK Järve duubel. Teises voorus saadi kirja 2:0 kaotus Narva United FC-lt, millele järgnes kolm järjestikust võidumängu: Lasnamäe FC Ajax 2:4, Tallinna FC Ararat TTÜ 0:1 ja Maardu Linnameeskonna duubel 0:1.

Viimatises mängus pühapäeval jäi Võru meeskond 2:1 alla Tallinna JK-le Legion.

Esimene kodumäng

Kuus järjestikust võõrsilmängu olid tingitud asjaolust, et kevadistes märgades oludes polnud klubil kodukamaral kusagil mängida – nõuetele vastav kunstmuruväljak maakonnas puudub.

Nüüd on Eesti liigasüsteemis kõrgeimal tasemel mängiv Võrumaa klubi alustamas ka kodumänge ning 29. aprillil ollakse Võru linnastaadionil vastamisi Tallinna JK-ga Piraaja, kes liigatabelis asub Heliosest koht madalamal.

„Viimased mängud on näidanud, et meil on probleeme teisel poolajal keskpositsiooni mängijatega,” nentis Vislapuu. „Usun, et kui kodumängudes on koosseisus rohkem mängijaid ja tekib rohkem võimalusi roteerida, siis suudame olla ka edukamad.”

Kuna samal päeval tähistab klubi ka sünnipäeva, ootab Vislapuu meeskonnalt võitu ja rohkearvulist publikut. „Esimeses kodumängus soovime muidugi kindlalt kolme punkti ja vähemalt 300 inimest meie sünnipäevapeole. Usun, et tuleb võimas mäng võimsa emotsiooniga,” sõnas ta.

ARVED BREIDAKS

Eesti meistrivõistlustel tänavu Võrumaa meeskondadest kõige kõrgemal tasemel mängiv Võru FC Helios alustas II liiga ida-põhjapiirkonna mänge 2:0 võiduga võõrsil Kohtla-Järve JK Järve duubli üle.

Laupäeval Ahtmes peetud mängus lõid võrulaste väravad Kristjan Moks ja Kait Hinn, teatas klubi.

Meeskonna peatreeneri Jaanus Vislapuu sõnul minnakse turniiril ideaalis sihtima kõrget kohta, aga pole välistatud, et musta stsenaariumi käivitumisel tuleb võidelda hoopis püsimajäämise eest.

„Kui mängijad mängudel korralikult kohal käivad, siis ma usun, et on reaalne püüda esikolmikukohta. Aga aastad on näidanud, et vanematel mängijatel võib tekkida suuri probleeme kohalkäimisega ja siis on teine äärmus see, et üritaks vältida viimast kolme kohta,” ütles Vislapuu.

Kodumurule pääseb Võru FC Helios alles turniiri seitsmendas voorus aprilli lõpus ning siis püütakse teha kõik, et võimalikult palju pealtvaatajaid kodumängudele meelitada. Enamik kodumänge toimub laupäeviti kell 17, mis peaks publikule hästi sobima.

Vislapuu sõnul on eesmärgiks saada igale kodumängule vähemalt sada inimest ja plaanis on korraldada võib-olla ka mõni suurem perepäevaga seotud üritus, kuhu tuleks 200–300 inimest.

„Teise liiga seisukohalt oleks see juba korralik pealtvaatajate arv. Tulevad publikumängud, ka on meil olemas juba mõned kokkulepped, et pealtvaatajatele oleks ka pärast mängu huvitavat tegevust. Sellest kõigest täpsemalt anname teada enne kodumängude algust, aga jah, sada pluss võiks olla sel aastal keskmine pealtvaatajate arv,” lisas ta.

Lõunaeestlane

Nädalavahetusel jõudsid lõpule tänavused Võru Helios Cupi laste jalgpalliturniirid, kus võisteldi viies vanuseklassis ning esmakordselt lõid kaasa ka tüdrukud.

Kaheksa klubi 36 võistkonda pidasid Võru Helios Cupi neljal poiste ja ühel tüdrukute turniiril tänavu kokku 114 mängu ja lõid 251 väravat, teatas Heliose pressiesindaja Lõunaeestlasele.

Kaks esikohakarikat jätsid koju Võru FC Heliose oma poisid – sellega saadi hakkama U13 ja U10 vanuseklassis. Lisaks teenisid võõrustajad veel kaks teist ja kaks kolmandat kohta.

U12 vanuseklassis võitis Võru Helios Cupi FC Elva ja U9 vanuseklassis Põlva Lootos. Põlvasse viidi ka U14 tüdrukute esikoht.

Lõunaeestlane

FOTO: U10 vanuseklassi turniiri võitnud Võru FC Heliose poisid. (Foto: Võru FC Helios)