Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa Liidu sünnipäeva tähistamiseks korraldavad Eesti Maanteemuuseum ja Europe Direct Põlvamaa teabekeskus 6. mail Varbusel tasuta perepäeva, millega ühtlasi juhatakse sisse ka muuseumi suvehooaeg.

„Päevakorras on kõik see, mis puudutab Euroopat,” rääkis Maanteemuuseumi programmijuht Riinu Räim Lõunaeestlasele. „Me oleme selle päeva sõnumiks võtnudki selle, et kõik teed võivad küll viia Rooma, aga need algavad just siit, Maanteemuuseumist, kohast, kus tee elab.”

Euroopa päeva tähistamine algab Maanteemuuseumis Euroopa kauguste viida avamisega. Liikluslinnakus toimuvad teematunnid, kus saab järele proovida liiklemist kolmes Euroopa riigis.

„Saab proovida kätt nii Hollandi liikluses kui Prantsuse liikluses, mida peetakse liikluskultuuri poolest üheks viisakamaks Euroopa liikluseks, aga ka näiteks Inglise liiklust, et kuidas see on, kui liiklus toimub vastupidi,” selgitas Räim.

Veel saab osaleda koguperemängus, kuulata lugusid 4×4 matkaseltskonna seiklustest või lastemuuseumis muinasjutte ning tutvuda muuseumi väljapanekuga.

Kuigi Euroopa Liidu sünnipäeva peetakse 9. mail, nihutati Eestis sellele päevale pühendatud sündmused kolm päeva varasemaks, et inimesed saaks laupäeval tasuta külastada neid asutusi, mis Euroopa Liidu toetusel on valminud.

„Maanteemuuseum on saanud toetust vabaõhukeskkonna „Teeaeg” rajamiseks, näituste korraldamiseks ja nüüd ka liiklushariduse keskuse loomiseks,” märkis Europe Direct Põlvamaa teabekeskuse peaspetsialist Henari Kamenik.

Eesti astus Euroopa Liitu 1. mail 2004.

Vaata videolugu Maanteemuuseumist.

ARVED BREIDAKS

Vastseliina linnuses 6. mail toimuva perepäevaga tähistatakse Võrumaal Euroopa päeva.

Linnuses saab harjutada vibulaskmist, toimub katapuldi ja kaltsunuku valmistamise meistrikoda. Koos linnuserahvaga rännatakse keskaega ning degusteeritakse tolleaegseid jooke. Väiksematel on võimalus õuealal sõita poniga, vahendas maavalitsus.

Euroopa Liidus tähistatakse Euroopa päeva 9. mail meenutamaks 1950. aastal Prantsusmaa tollase välisministri Robert Schumani poolt välja antud deklaratsiooni, milles ta tegi ettepaneku luua Euroopa riikideülene ühendus. Nüüdisajal on Schumani päev üks Euroopa Liidu sümboleid.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181