Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

EAS maksab kolmele Põlvamaa, ühele Võrumaa ning ühele Ida-Viru ettevõttele pilootprogrammi raames kokku 112 000 eurot elektriühenduse parandamiseks.

Toetuse saajateks Põlvamaalt on Alcantra, Arke Lihatööstuse AS, Estopuit, lisaks Pargi puukoda Võrumaalt ja Well Tehnoloogia Ida-Virumaalt.

EASi regionaalarengukeskuse valdkonnajuhi Jaak Puistama sõnul plaanivad kõik toetust saanud ettevõtjad suurendada lisandväärtust ning luua kokku 52 uut piirkonna keskmisest kõrgema palgaga töökohta.

Arke plaanib mahtu suurendada

Näiteks Arke Lihatööstus AS plaanib projekti raames suurendada elektrivõimsust enam kui kahekordselt, et võimaldada uute seadmete kasutuselevõtt lihatööstuse Põlgaste tsehhi tootmismahtude tõstmiseks. Projekti tulemusena kavatsetakse luua juurde neli töökohta, mille palgatase on poolteist korda kõrgem Põlva maakonna keskmisest töötasust.

Ettevõtjate elektriliitumiste pilootprogrammi laekus tähtajaks seitse taotlust (kaks Ida-Virumaalt, kolm Põlvamaalt ning Valgamaalt ja Võrumaalt kummastki üks taotlus).

Pilootprogrammis said taotlejaks olla töötleva tööstuse ettevõtted, mis on äriregistrisse kantud vähemalt 12 kuud enne taotluse esitamise päeva ning mille müügikäive 2015. aastal ületas taotletava toetuse summat. Toetuse suurus on maksimaalselt 50 000 eurot ühe projekti kohta, millele lisandub omafinantseering vähemalt poole ulatuses.

„Lisaks ettevõtjatele oli see programm läbi sobivate taotlejate leidmise, nende julgustamise ja taotluste nõustamise kaudu uudne kogemus ka Põlvamaa Arenduskeskusele,” lisas arenduskeskuse juhataja Hegri Narusk.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181