Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ehitushinnaindeks tõusis tänavu I kvartalis võrreldes eelmise aasta viimase kvartaliga 0,4 protsenti ja võrreldes 2016. aasta I kvartaliga 0,7 protsenti, teatas statistikaamet.

Ehitushinnaindeksit mõjutas aastases võrdluses eelkõige materjalide ja tööjõu kallinemine, mis andsid indeksi kogutõusust vastavalt üle 60 protsendi ja üle kolmandiku.

Eelmise kvartaliga võrreldes kallines materjal 0,4, kulutused ehitusmasinatele tõusid 0,5 ja tööjõule samuti 0,5 protsenti.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2017. aasta I kvartalis võrreldes 2016. aasta IV kvartaliga 0,4 ja võrreldes 2016. aasta I kvartaliga 0,5 protsenti.

LÕUNAEESTLANE

Piirivalve ja migratsioonijärelevalve ametnikud kontrollisid esmaspäeval Võru linnas renoveeritava Sõlekese lasteaia ehitustöölisi, leidmata objektil ühtegi illegaalset töölist ega tagaotsitavat.

Kokku kontrolliti 9 juriidilist isikut ja 44 füüsilist isikut, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kontrolli käigus Eestis seadusliku aluseta viibivaid ja töötavaid ega ka tagaotsitavaid isikuid ei tuvastatud.

Lõunaeestlane

Ehitushinnaindeks langes mullu 2015. aasta keskmisega võrreldes 0,8 protsenti, teatas statistikaamet.

Kui tööjõud kallines eelmisel aastal 2015. aastaga võrreldes ehituses 1,2 protsenti, siis masinate kasutamine odavnes 1,1 ja materjalide hinnad 1,8 protsenti.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeks langes 2016. aastal 2015. aasta keskmisega võrreldes 0,9 protsenti.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned.

Lõunaeestlane

Ehitushinnaindeks tõusis tänavu III kvartalis eelneva kvartaliga võrreldes 0,7 protsenti, kuid langes aastases võrdluses 0,7 protsenti, teatas statistikaamet.

Teise kvartaliga võrreldes kallines tööjõu maksumus ja kulutused masinatele kolmandas kvartalis 0,1 protsenti. Ehitusmaterjalide hinnad tõusid kvartalivõrdluses 1,1 protsenti.

Võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga mõjutas ehitushinnaindeksit III kvartalis eelkõige materjalide odavnemine, mis andis üle kolmveerandi indeksi langusest.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2016. aasta III kvartalis II kvartaliga võrreldes 0,9% ja eelmise aasta III kvartaliga võrreldes -0,8%.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181