Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu linnavalitsus tunnistas Aardlapalu jäätmekeskuse haldamise riigihankel edukaks pakkujaks ASi Eesti Keskkonnateenused, kes tõstab alates maikuust ka prügi äraveo hindu.

„Olemasolev jäätmekeskuse haldamise leping lõpetati poolte kokkuleppel selleks, et tagada elutähtsa teenuse tõrgeteta ja jätkusuutlik toimimine. Linn korraldas uue hanke, analüüsis tulemusi ning valis soodsaima pakkumuse teinud jäätmefirma,” ütles abilinnapea Valvo Semilarski.

Uus jäätmekeskuse haldamise leping hakkab kehtima 1. maist ning see toob kaasa ka hinnamuudatusi. Lepingu kohaselt hakkab segaolmejäätmete käitlemise ühe tonni hind koos käibemaksuga maksma 79,79 eurot (praegu 50,4 eurot/t), teatas linnavalitsus.

Nii näiteks tõuseb eramute juures kõige enam levinud 140-liitrise prügikonteineri tühjenduskorra hind umbes 0,30 euro võrra ja kortermajade 2,5-kuupmeetrise segaolmejäätmete konteineri tühjenduskorra hind umbes viie-kuue euro võrra.

Hinnatõus puudutab segaolmejäätmeid. Liigiti kogutud prügil (biojäätmed, pakendid jne) hind ei tõuse.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181