Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Danpower Eesti AS tegi neljapäeval Seminari tänaval algust uue kaugküttetorustiku rajamisega, mi vahetab välja 1970ndatel paigaldatud torud.

„Vana torustik on paigaldatud 70ndatel aastatel ja on seetõttu väga avariiohtlik,” ütles ettevõtte müügi- ja kliendisuhete juht Maire Udras.

Tööde käigus rekonstrueeritakse lisaks Seminari väljakule ka Seminari ja Koidula tänava kaugküttetorustik kokku 600 meetri ulatuses.

Järgmisel nädalal algavad torustiku ehitustööd ka Laane elurajoonis Laane 4 ja 6 aadressidel paiknevate majade suunas. Hiljem jätkatakse torutöödega teisel pool tänavat.

„Laane elamurajoon on Võru linnas viimane piirkond, kus elanike varustamiseks kütte ja tarbeveega kasutatakse künades paiknevat amortiseerunud neljatorusüsteemi, kus soe vesi jõuab tarbijateni eraldi torustiku kaudu,” selgitas Udras.

Sestap asendatakse seal vana, suurte soojakadudega süsteem uue eelisoleeritud kahetorusüsteemiga.

Torustiku ehitus toob kaasa ebamugavusi liikluses ning asjasse puutuvates elamutes katkestusi sooja tarbeveega varustamisel. Kohalikele elanikele on alati tagatud juurdepääs oma kinnistule. Samas küttevarustus on novembrini kestvate ehitustööde ajal elanikele tagatud, kinnitas ettevõte.

Danpower investeerib tänavu kaugküttetrassidega seotud projektidesse 1,5 miljonit eurot, kulutusi aitab katta Keskkonnainvesteeringute Keskus.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: MARIANNE METT/VÕRU LINNAVALITSUS

Võrus Kreutzwaldi ja Jüri tänaval soojatorustikku rajava Danpower Eesti AS teatel kestavad tööd materjalitarne hilinemise tõttu plaanitust kauem, kuid hiljemalt juuli lõpuks saab liiklus kahel tänaval täies mahus taastatud.

Kitsendatud sõiduradadega tänav avatakse liiklusele ehituse ajal esimesel võimalusel, kuid täielikult taastub liiklus tänavatel hiljemalt kuu lõpus, teatas Danpower Eesti. Viivituse põhjuseks on torumaterjali hilisem saabumine.

„Torutarned on hilinenud meist sõltumatutel põhjustel,” ütles töid tegeva KVL Tehnika OÜ projektijuht Andrei Koval. „Oleme tulnud vastu nii palju kui võimalik ning hoidnud tööde tegemise ajal ühe raja Kreutzwaldi tänaval pidevalt lahti ühistranspordile ja kohalikele elanikele.”

Praeguseks on torustiku paigaldamine Jüri tänaval lõpetatud ning 5. juulil alustati täitmise ning tänava järk-järgulise avamisega liiklusele. Jüri tänava ots on praegu veel suletud ning liiklejatel palutakse kasutada liiklusmärkidega viidatud ümbersõite.

Tööde lõpuosas asfalteeritakse uuesti Kreutzwaldi ja Jüri tänava osad ning taastatakse muud rikutud katendid. Teekatte ehituse ajal tuleb liiklus Kreutzwaldi ja Jüri tänaval mõneks päevaks veel täielikult sulgeda.

LÕUNAEESTLANE

Olulised numbrid

Liikluskorraldus: Risto Aim, Võru linnavalitsus, 5347 4332

Probleemid objektil: Andrei Vaht, KVL Tehnika OÜ objektijuht, 5358 6455

Küsimused Danpowerile: Maire Udras, müügi- ja kliendisuhete juht, 5887 7226

Danpower Eesti AS alustas küttevõrgu laiendamist, et ühendada kesklinna kaugküttevõrguga kaitseväe Taara linnak ning Laane piirkonna tarbijad.

1,2 miljonit eurot maksvate töödega alustati Jüri ja Luha tänava ristmikult, kust liigutakse edasi piki Jüri tänavat Kreutzwaldi tänava suunas.

Kokku ehitatakse 2677 meetrit uut soojustorustikku. Uus trass kulgeb mööda Jüri tänavat alates Luha tänava ristmikust kuni Kreutzwaldi tänavani, sealt kuni raudteeni ning hargneb pärast raudteed kaheks: üks haru mööda Kose teed kuni Taara linnakuni ning teine haru mööda Kubja teed Laane katlamajani, vahendas linnavalitsus.

Raudtee ülesõit suletakse nädalaks

Ehitustööde tõttu on suve jooksul nendel lõikudel liiklus häiritud. Ehitustööd käivad Jüri ja Kreutzwaldi tänaval juuni lõpuni ning Kose ja Kubja teel juulist septembri lõpuni.

„Kohalikele elanikele ning teenindavale transpordile tagatakse nõuetekohane ligipääs,” rääkis Danpower Eesti AS-i projektiarenduse juhi Juhan Aguraiuja.

Suve alguses tuleb kasutada Kreutzwaldi tänava asemel ümbersõitu mööda Jaama ja Pikk tänavat. Raudtee ülesõit on juunikuus suletud kõige enam üheks nädalaks, mil tuleb Kose ja Kubja poolt sisenevatel autodel kasutada linna sisse ja linnast välja sõitmiseks teisi teid.

Töö lõpetamise tähtaeg on november 2017.

LÕUNAEESTLANE

Innustamaks noori õppima saksa keelt, on soojatootja Danpower Eesti AS mitmel aastal toetanud saksa keele õpet Võrumaa lasteaedades ja koolides, et avardada noorte tulevasi karjäärivõimalusi.

Nii toimus ettevõtte toetusel Võru Kesklinna kooli 5.b klassi kahepäevane saksa keele laager Rõuges, kus tutvuti ümbruskonnaga ja tehti teatrit – seda mõistagi saksa keeles.

„Keeleõpe on tänapäeva maailmas väga olulisel kohal,” rääkis Danpower Eesti juhatuse liige Kairi von Wolff Lõunaeestlasele. „See võib palju uksi avada noortele inimestele.” Näiteks pakub Danpower Võrus saksa keele oskajatele tööd kõnekeskuses, kus praegu töötab 27 inimest ning kavas on juurde palgata 15 saksa keele oskajat.

Saksa keele õppijate arv on Eesti üldhariduskoolides olnud haridus- ja teadusministeeriumi andmeil pidevas languses, kuigi viimastel aastatel on toimunud stabiliseerumine. Kui õppeaastal 2008/2009 õppis Eesti üldhariduskoolides saksa keelt 23 848 õpilast, siis 2015/2016. õppeaastal vaid 12 933 õpilast. Võrumaal omandas eelmisel õppeaastal saksa keelt 329 õpilast.

Võru Kesklinna kooli saksa keele õpetaja Evi Niilits leiab, et saksa keele populaarsust on võimalik suurendada just keelelaagrite korraldamise ja reisidega saksakeelsesse keskkonda.

„Meil on partnerkool Lõuna-Saksamaal Baierimaal Rosenheimis Müncheni lähedal ja meil on väga tihedad sidemed selle kooliga,” sõnas Niilisk. Tuleval kevadel on kavas teha sinna ka ekskursioon.

Vaata videolugu saksa keele laagrist.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181