Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tõenäoliselt olete kursis, et Tallinnas asub Lasnamäe-nimeline linnaosa, aga kas te kujutate ette, milline on argipäev Lasnamäel? Või millised esemed kuuluvad ühe õige lasnamäelase ellujäämisvarustusse ehk survival kit’i?

Sellest, kuidas Lasnamäel asjad tegelikult käivad, jutustab kuulajatele Comedy Estonia üks staažikamaid koomikuid Karl-Alari Varma oma soolo-show’s „Betooni-beebi”.

„Betooni-beebi” on Karli esimene täispikk show, mille jaoks on ta materjali kogunud terve oma elu, kuna Karli võib vabalt nimetada Lasnamäe põliselanikuks. Ja uskuge, materjali, mida teistega jagada, Lasnamäel juba jätkub.

Karl ise ütleb, et Lasnamäe asub „tsivilisatsiooni ja postapokalüptilise tühermaa piiril”. Teda kuulates võib tunduda uskumatu, et Eesti pealinnas on linnaosa, kus suitsupakist võib saada päästerõngas, mis säästab peksu eest või et tavaline sihvkapakk on just see, mis aitab paneelmajade rägastikus leida kodutee.

Võrokene Lasnamäel

Kuigi Karli argipäevad mööduvad Lasnamäel, on ta ema poolt võrokene ja veetis suved alati Võrumaal.

„Olen alati selle kandiga tugevat sidet tundnud. Eks kui uudistes on midagi Võru kohta, siis ikka kaen ja meenuvad seal veedetud suved,” rääkis Karl.

Võro keelgi on talle mingil määral külge hakanud ja väga hätta ta ei jää, kuigi tunnistab, et eks ta ikkagi ainult pursib seda.

„Kooli ajal sain alati pärast suve õpetajate käest sugeda, et miks ma nii ummamuudu kõnelen, aga see oli vanaimält külge jäänud,” sõnas ta. „Muidu keel mulle väga meeldib, see on kuidagi teokam keel kui ükskõik milline muu – kui midagi selles ikka teha lubad, siis usud ka. Võro keeles saab kindlasti nalja ka teha ja võrulased mõistavad suurepäraselt nalja.”

Karl on koomik, kes teab, kuidas jõuda inimesteni läbi oma huumori ning nad end hästi tundma panna. Tema jaoks pole probleemiks ka enda üle nalja heita. Karli laval nähes taipad, et tema kodutu jõuluvana välimuse taga peitub lõbus hing ja soe süda ning tema jutustuste kuulamine on alati tummine kogemus.

Isegi kui Lasnamägi pole sulle tuttav kant, siis muretsemiseks pole põhjust – Karli naljad on sisimas ikkagi üldinimlikud ja kõigile hingelähedased. Lasnamägi on lihtsalt lõuend, millele ta oma lugusid maalib.

Karl viib publiku eksootilisele Lasnamäe-reisile 8. juunil Võru kultuurimajas Kannel. Karli juhatab sisse koomik Ardo Asperk.


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181