Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa liikluses on tänavu elu kaotanud juba neli inimest ehk kaks korda rohkem kui mullu kogu aasta jooksul. Viimati juhtus traagiline õnnetus 22. oktoobri öösel, kui Antsla vallas hukkus 22-aastane mees.

„Varasematel aastatel – möödunud ja ülemöödunud aastal – oli kaks hukkunut aasta jooksul, täna ei ole kümme kuudki läbi, aga meil on neli noort inimest hukkunud,” rääkis Võru politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Anti Paap Lõunaeestlasele.

Kõige traagilisem kuu liikluses oli juuli, kui Võrumaal hukkus õnnetuse tagajärjel kaks inimest. Neist ühe puhul sai saatuslikuks autojuhi üleväsimus ning teisel puhul juhi raske alkoholijoove.

Kahe viimase traagilise õnnetuse uurimiseks algatatud kriminaalmenetlused veel käivad, ent juba praegu võib Paabi hinnangul arvata, et kui 22. oktoobri öösel Antsla vallas hukkunud noorel mehel olnuks turvavöö sõidu ajal kinni, võinuks ta õnnetusest pääseda eluga.

Mida saab politsei teha selleks, et liiklusõnnetusi vähem juhtuks?

„Politsei on järjepanu rohkem panustanud liiklusjärelevalvesse,” kinnitas Paap.

Lisaks on tema sõnul kavas koos Võrumaa autokooliga alustada ohutusprogrammi, mille käigus räägitakse ja näidatakse algajatele autojuhtidele videosid, kuidas liiklusõnnetused on juhtunud ning mida saab nende ärahoidmiseks ette võtta. „Et panna inimesi mõtlema enne seda kui nad esmase juhiloa kätte saavad,” lisas Paap.

Vaata jutuajamist Anti Paabiga järgnevast videost.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181