Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnale kuuluva OÜ Taristuhaldus juhataja Andres Visnapuu on sattunud kriitika alla, kuna ilmnes, et ta on põhitöö kõrvalt aidanud äri ajada ka Läti valgustitootjal, kes on müünud tänavavalgusteid ka Võru linnale.

Võru volikogus opositsioonis oleva Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni esimees Tarmo Piirmann teatas kolmapäeval, et on edastanud volikogu revisjonikomisjonile materjalid ning palve uurida OÜ Taristuhaldus juhataja, linnavolikogu esimehe Andres Visnapuu tegevust.

Nimelt on sotsiaalmeediast üles leitud 2015. aasta aprillis Tallinna ehitusmessil „Eesti ehitab” jäädvustatud foto, kus Visnapuu poseerib Läti valgustitootja SIA Vizulo boksis koos kahe lätlasest müügimehega. Visnapuu pintsakule kinnitatud kaart viitab, et ta ei olnud seal juhuslikult, vaid töötas.

Lätlaste kasuks töötamises pole iseenesest midagi taunimisväärset. Küll muudab aga Visnapuu osalemise Vizulo müügitöös kõlbeliselt küsitavaks asjaolu, et samal ajal oli ta ka täielikult Võru linnale kuuluva OÜ Taristuhaldus juhatuse liige ning Vizulol oli taskus leping tarnida Võrule leed-valgustid, mis aastatel 2014-2015 üles pandi.

Sealjuures oli OÜ Taristuhaldus Võru tänavavalgustite väljavahetamise projekti Võru-poolne partner. Projekti vedas Keskkonnainvesteeringute keskus.

Opositsioon näeb Visnapuu ja Vizulo lähedastes suhtes korruptsiooni ning kahtlustab, et nüüdne keskerakondlasest linnavolikogu esimees aitas Taristuhalduse juhina Vizulol poole miljoni euro suuruse Võru valgustihanke võita.

„Kui see pole korruptsioon, siis ma ei tea, mis on korruptsioon,” teatas Piirmann kolmapäevases pressiteates.

Kas Piirmann on narkouimas?

Visnapuu ei jää Lõunaeestlasele teemat kommenteerides Piirmanni suhtes tagasihoidlikuks: „Tekib küsimus, kas Piirmann on haige, olnud joobnud olekus või psühhotroopsete ainete mõju all, kui sellist asja välja mõtles,” märkis Visnapuu Lõunaeestlasele.

Olgu Piirmanni seisundiga kuidas on, kuid Vizulo messiboksis tehtud foto autentsust Visnapuu kahtluse alla ei pane, vaid kinnitab, et töötas tõepoolest 2015. aasta aprillis toimunud ehitusmessil selle ettevõtte kasuks.

„Mis puudutab messi, siis seal tõesti käisin,” kinnitas Visnapuu. „Kuna mul oli kavatsus nagunii messi külastada ja meie koostööpartner SIA Vizulo palus mind, et kui ma juba messil käin, kas ma ka abistaks neid.”

Tasuta töö Läti firma heaks

Visnapuu nõustus lätlasi abistama tõlkimisel ning enda sõnul ka põhjusel, et tundis lätlaste toodangut. „Tegin seda täiesti tasuta,” väitis ta.

„Eks sellele abistamisele aitas ka see kaasa, et meie koostöö oli olnud hea ja meil oli hea kontakt. Kuna tahtsin messil nagunii käia, siis ei näe siin mingit probleemi,” lisas Visnapuu.

Ta meenutab, et tollel messil läks Vizulol hästi, kuna ettevõte leidis endale Eestis kaks koostööpartnerit.

Kahtlustuse, nagu oleks Visnapuu aidanud varem Vizulol võita ka Võru valgustihanke, lükkab asjaosaline tagasi, sest hanget ei korraldanud mitte Taristuhaldus ega Võru linn, vaid Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK).

„Kogu hanke korraldas KIK ja kui oli teada, kes mingi hanke võitis, anti alles meile teada,” selgitas Visnapuu. „Valgustite pakkujaid oli üldse kaks ja üks neist oli Läti firma Vizulo. Enne seda ei teadnud ma sellest firmast midagi. Seda, et olen hanget suunanud… no see on nii jabur, et sellist asja saab välja mõelda täiesti haige inimene.”

ARVED BREIDAKS

Võru linnavolikogu uueks esimeheks valiti kolmapäeval keskerakondlane Andres Visnapuu, kes kogus 11 häält rivaal Taago Taaberi (IRL) 7 hääle vastu.

Minu soov on, et Võrul läheks hästi. Oluline on, et koalitsiooni poolt püstitatud eesmärgid saaks ellu viidud, volikogu esimehena aitan sellele igati kaasa,” ütles Visnapuu sõnavõtus.

Olulisi muutusi volikogu esimehe vahetus endaga kaasa ei too. „Ma usun, et väga suurt muutuda ei saa, sellepärast et volikogul on omad reglemendid ees, omad korrad ees. Volikogu esimees juhib volikogu tööd,” rääkis Visnapuu Lõunaeestlasele.

Tema hinnangul on Võru võimuliit viimase kolme aasta jooksul hästi töötanud ja oma lubadusi ellu viinud. „Võru on ju väga ilusasti arenenud, on ta enne kena olnud ja on nüüd väga jõuliselt edasi läinud.”

Opositsioon heitis ette minevikku

Volikogu opositsioonis olev Isamaa ja Res Publica Liit heitis Visnapuule ette tema punaminevikku.

„Me ei saa toetada volikogu esimehe kohale EKP [Eestimaa Kommunistliku Partei] noorsoo-organisatsiooni ELKNÜ Võru komsomolikomitee endist juhti, kes on saanud palka kommunismi kaitsmise eest Võrus ja Võrumaal,” ütles IRLi fraktsiooni esimees Tarmo Piirmann.

Lisaks näeb IRL tema sõnul selget huvide vastuolu selles, et volikogu esimees on samal ajal ka linnaettevõtte Taristuhaldus OÜ juht.

Koht tänu Repinski tagasiastumisele

Andres Visnapuul õnnestus Võru volikogu esimeheks saada tänu sündmusteahelale, mis algas novembris valitsuse vahetumisega Toompeal, jätkus maaeluminister Martin Repinski tagasiastumisega ning Tarmo Tamme asumisega ministriks.

Tamme asendusliikmena jõudis detsembri alguses riigikokku Võru volikogu eelmine esimees Toomas Paur, kelle asemel sai Võrus nüüd ohjad enda kätte Andres Visnapuu.

Võru volikokku jõudis Visnapuu kaks aastat pärast valimisi, 2015. aasta novembris, kui volikogust lahkus riigikokku Anneli Ott.

Andres Visnapuu töötab linnale kuuluva OÜ Taristuhaldus juhatajana.

Vaata videost intervjuud Andres Visnapuuga.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181