Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti gaasisektori ettevõtteid koondav gaasiliit nimetas Alexela Energia rajatud Võru CNG tankla Aasta Energiateoks.

Alexela Energia rajas Võrru aasta alguses CNG tankla, mis on esimene LNG-baasil töötav surugaasitankla Baltimaades. Tankla on esimene omataoline piirkonnas.

Kuna Võru maakonnas puudub Eleringi maagaasi ülekandevõrk, tuleb maagaas tanklasse veokitega transportida. Veokisse laetakse maagaas vedelal ehk LNG kujul.

„See on ainulaadne tehniline lahendus ning kindlasti väärt eeskujuks teiste sarnaste tanklaprojektide loomisel,“ ütles Alexela Grupi juht Andreas Laane.

„Kui tavapäraselt võtab sellise tankla ehitus aega aasta ja enamgi, siis meie suutsime kõik tööd ära teha nelja kuuga,“ lisas Laane.

Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi toel rajatud CNG-tankla on esimene surugaasitankla Võrumaal.

LÕUNAEESTLANE

Eesti tanklaketid langetasid 20. septembril erakorraliselt kütuste hindu, müües seda hulgihinnaga.

Neste langetas südaööl kõikides oma Eesti tanklates kütuste hinnad hulgihinna tasemele. Tegemist on ühepäevase hinnakampaaniaga ning hulgihinnaga kütust saab osta südaööni, teatas ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste.

Hinnakampaaniale reageerisid ka teised Eesti tanklaketid. Alexela tanklates maksab bensiin 95 1,083 eurot liiter ja suvine väävlivaba diislikütus 1,063 eurot liiter, teatas ettevõte.

Samuti on kütust hulgihinnaga müümas Circle K ja Olerex.

LÕUNAEESTLANE

Alexela avas teisipäeval Võrus oma uuendatud kütustetankla, kus esimesena Baltimaades müüakse lisaks bensiinile ja diislikütusele ka nii LPG kui CNG gaasikütust ning pakutakse elektriauto laadimise võimalust.

„Avasime Võrus Baltikumi moodsaima tankla, kus saab tankida nii autobensiini, diislikütust kui ka kahte marki autogaasi,” rääkis Alexela Oil juhatuse esimees Ain Kuusik Lõunaeestlasele.

„Sellist [tanklat] ei olnud varem meie ketis ja sellist terviklahendust ei olnud terves Baltikumis.”

Võru linnaservas asuva tankla ligi 0,8 miljonit eurot maksnud värskendamine on osa Alexela tanklate uuendamise programmist, mille käigus saavad tanklad sinise tunnusvärvi, et eristuda konkureerivast Olerexi tanklaketist, kellega seni oldi ühtviisi kollast värvi.

Gaasi kättesaadavus paraneb

Gaasi lisandumine autokütuste konkurentsi toob Kuusiku sõnul sarnased tankimisvõimalused lähema kümnendi jooksul ka teistesse tanklakettidesse, sest maailm otsib üha enam naftale alternatiivi ning see näikse olevat leitud gaasis ja elektris.

„CNG puhul me näeme, et olemasolevates tanklates, neid on Eestis kõigest kuus, on tegelikult järjekorrad,” märkis Kuusik. „Ma usun, et kümne aasta pärast on see tankla siin kindlasti üks paljudest tavapärastest – kütuste osakaal on muutunud tänase diisli ja bensiini poolelt gaasi ja elektri peale.”

Koos gaasikütuste lisandumisega tuleb autoomanikel end kurssi viia ka uute lühenditega, mis tanklates ilutsevad.

LPG on lühend inglisekeelsest väljendist liquid petroleum gas ehk vedel naftasaadusest tehtud gaas ning lühend CNG tuleb samuti inglisekeelsest sõnaühendist compressed natural gas – kokkusurutud looduslik maagaas.

„See on nagu bensiin ja diisel,” võrdles Kuusik. „Need on erinevad autod, täiesti erinevad mootorid ja neid neid segi ajada ei saa.”

CNG tankimisvõimaluse loomist Võrus toetas 130 000 euroga Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Vaata pilte ja videolugu tankla avamisest.

ARVED BREIDAKS

Koos CNG tanklaga on Alexela Võru tankla esimene Baltimaades, kus autojuhtidel on lisaks bensiinile ja diislikütusele võimalik tankida ka CNG-d ja LPG-d.

Alexela Oil juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul plaanib Alexela lähiaastatel igas maakonnas avada Võru tankla kontseptsioonil põhineva tankla.

„See tähendab, et lisaks tavakütustele ja LPG-le hakkab meie suurimates tanklates olema ka CNG tankur ning loomulikult tanklapood,” ütles Kuusik.

Võru tankla on praeguseks müünud üle 85 000 kilo surugaasi.

Võru tanklasse on Alexela sel aastal jõuliselt investeerinud, avades lisaks gaasitankuritele ka uuendatud tanklapoe. „Lähinädalatel alustame ka tankla välisilme uuendamisega, mille tulemusena saab Võru tankla uue sinise ilme,” lubas Kuusik.

LÕUNAEESTLANE

Tanklakett Alexela Oil jätkab tänavu oma tanklakohvikute renoveerimisega, võttes plaani ka Võru ja Otepää tankla kohviku uuendamise.

Alexela Oil juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul on ettevõtte sihiks esmalt renoveerida ning seejärel laiendada oma tanklakohvikute võrku.

„Eesti kütuseturu konkurents on Põhjamaade karmim – mitte kusagil mujal pole tankla kohta nii vähe autosid kui Eestis,” sõnas Kuusik. „Ainult kütuse müügiga niivõrd tihedas konkurentsis jätkusuutlik olla ei saa, mistõttu on kõik suuremad tanklaketid üles ostmas väiketanklaid ning jõuliselt panustamas lisateenuste arendusse.”

Alexela plaanib tänavu renoveerida tanklakohvik-poed Tallinnas, Otepääl, Sauel, Võrus ja Jõgeval. Investeeringu kogumahuks on planeeritud 2,5 miljonit eurot, teatas ettevõte.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181