Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

MTÜ Turvaline Võrumaa kinkis politseile 15 kvaliteetset taskulampi, mida hakkavad kasutama kohalikud abipolitseinikud.

„Politseitööks vajamineva varustuse soetamine on vabatahtlikele hädavajalik, kuid samas riigile üsna kulukas ettevõtmine. Seepärast asutasime kolme kohaliku abipolitseinikuga mittetulundusühingu, et edendada vabatahtlike tegevust Võrumaal,” rääkis Võru politseinik Varbo Maandi.

Praeguseks on MTÜ liikmed vabast ajast lõpuni viinud mitu projekti, mille toel on piirkonna vabatahtlikele jagatud elupäästvaid helkureid ning pakutud koolitusi vabatahtlikele liiklusreguleerijatele.

„Viimatine projekt hõlmas Võru abipolitseinikele tööks vajalike kvaliteetsete taskulambikomplektide soetamist. Hea meel oli tõdeda, et oma panuse projekti finantseerinud kodanikuühiskonna sihtkapitali kõrval andsid omafinantseeringu ja tegevustoetuse näol ka Võru, Lasva ja Rõuge vallavalitsus,” sõnas Maandi.

Juuli lõpus andsid MTÜ Turvaline Võrumaa esindajad Enn Meitern ja Varbo Maandi abipolitseinikele mõeldud taskulambid üle Lõuna pefekt Vallo Koppelile ja kohalike abipolitseinike rühmajuht Elar Sarikule.

Ühtlasi sõlmiti mittetulundusühingu ja prefektuuri vahel koostöölepe, millega hõlbustatakse koolitatud vabatahtlike kaasamist politseilistesse tegevustesse. Seda näiteks nii spordiüritustel liiklust reguleerima kui ka maastikuotsingutel ahelikesse.

Järgmise projektina plaanib MTÜ Turvaline Võrumaa hankida vabatahtlikele täiendavat varustust maastikuotsingute läbiviimiseks.

LÕUNAEESTLANE

PILDIL: Võru abipolitseinike rühmajuht Elar Sarik, prefekt Vallo Koppel, MTÜ Turvaline Võrumaa juhatuse esimees Enn Meitern ja MTÜ juhatuse liige Varbo Maandi.

Võrumaal laupäeval lõppenud abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused võitis ülekaalukalt Põhja prefektuuri abipolitseinikud Silvia Kuller ja Jaago Männiste.

Teise koha võtsid Lõuna prefektuuri abipolitseinikud Rudolf Tigasing ja Margus Pala ning kolmas koht läks Niilo Saarmale ja Marten Niinepuule Põhja prefektuurist.

Lõuna prefekt Vallo Koppel sõnas, et võistlusalad olid tihedalt seotud politseinike igapäevatööga, mistõttu aitasid need loodetavasti tõsta vabatahtlike oskusi ja teadmisi veelgi kõrgemale tasemele.

„Kui võistluspäevadega kaasneb teinekord ka sõbralik rivaalitsemine, siis laiemalt mõistetakse, et tavatöös võib kutsevõistlustel saadud teadmistest sõltuda kellegi tervis või isegi elu,” ütles Koppel.

Kahel võistluspäeval panid üheksa abipolitseinike patrullpaari üle Eesti end proovile õigusaktide tundmises, vigursõidus, taktikaülesande lahendamisel, meediaga suhtlemises, teenistusrelvast laskmises ja kombineeritud spordivõistluses.

Üleriigilisi abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlusi korraldati tänavu kuuendat aastat.

LÕUNAEESTLANE

Rivistusega kaitseväe Nursipalu harjutusväljakul kuulutati reede lõunatunnil avatuks Eesti abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, kus laupäeval selgub Eesti parim abipolitseinike tandem.

Esimesel võistluspäeval tuli neljast prefektuurist läkitatud võistlejatel näidata kui hästi nad seadusi tunnevad, politseisõidukit juhtida oskavad, teenistuspüstolist lasta, taktikaülesannet lahendada ja seejärel ajakirjanikele intervjuud anda.

Laupäeval selgitatakse paremusjärjestus välja kombineeritud spordivõistluses.

Kokku võtab kahepäevasest võistlusest osa üheksa abipolitseinike paari.

Vaata pilte esimesest võistluspäevast ja järgnevat videot teenistuspüstolist laskmisest.

ARVED BREIDAKS

Võrumaal Nursipalu harjutusväljal algavad reedel Eesti abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, kus kahe päeva kokkuvõttes selguvad riigi parimad.

Võistluste avapäeval panevad abipolitseinikud end proovile seadusaktide tundmises, vigursõidus, teenistuspüstolist laskmises, taktikaülesande lahendamisel ja meediasuhtluses. Teisel võistluspäeval selgitatakse vabatahtlike korrakaitsjatel paremusjärjestus kombineeritud spordivõistluses.

„Täna [reedel] asuvad Võrumaal võistlustulle Eesti parimad, kelle puhul pole imetlusväärne mitte ainult nende pühendunud töö vabatahtlikuna, aga ka professionaalsus, mille nad on abipolitseinikena saavutanud,” ütles PPA Lõuna prefekt Vallo Koppel.

Abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlusel osaleb üheksa patrullpaari üle Eesti.

Lõuna prefektuuri esindavad Rudolf Tigasing ja Margus Pala, Tauri Marran ja Kristo Suurmaa ning Andres Sakkov ja Kuldar Ennika.

Põhja prefektuurist võistlevad Jaago Männiste ja Silvia Kuller, Niilo Saarma ja Marten Niinepuu ning Margus Nigol ja Märt Tibar.

Ida prefektuuri esindavad Tiit Kivimägi ja Artjom Troitski ning Maksim Antonov ja Anna Pivneva.

Lääne prefektuurist on välja pandud tandem koosseisus Aivar Kaus ja Mikko Kiisa.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181