Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää naisselts valis tänavuseks valla aasta emaks elupõlise Otepää elaniku Ene Prantsu.

Kokku laekus Otepää aasta ema konkursile kolm kandidaati – Ene Prants, Inge Sõlg ja Karin Uibopuu.

Nelja lapse ema Ene Prants töötab massaaži- ja iluvaldkonnas ning on aktiivne vabatahtliku töö tegija, teatas vallavalitsus.

Aasta ema nominent Inge Sõlg töötab Otepää spordihoones puhastusteenidajana ning on alati rõõmsameelne ning hoolikas. Aasta ema nominent Karin Uibopuu töötab Otepää lasteaias lasteaiaõpetajana ja juhtis Otepää linetantsutruppi ligemale kümme aastat.

Aasta ema ja aasta ema konkursi nominente tunnustatakse emadepäeva kontserdil Otepää Kultuurikeskuses.

LÕUNAEESTLANE

PILDIL: Aasta ema Ene Prants Otepää Teatri etenduses „Lambaliha“. Foto: Monika Otrokova

Võru maavalitsus kutsub üles esitama kandidaate Võrumaa aasta ema tiitlile, mis antakse välja emadepäeval, 14. mail.

Kandidaate võivad esitada kohalikud omavalitsused, organisatsioonid kui ka üksikisikud hiljemalt 25. aprilliks.

Võrumaa aasta ema kandidaadiks võib üles seada Võrumaal elava ema, kelle perekonnas kasvab või on üles kasvanud vähemalt kaks tublit last, kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui ka perekonna väärtustamisel ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi.

„Aasta ema tunnustus on üks kaalukamaid, mida maavalitsus aasta jooksul välja annab. Seekordne aasta ema jääb maavalitsuse viimaseks,” ütles maavanem Andres Kõiv. „Mul on siiski südamest hea meel, et Võru maakonna omavalitsused on öelnud, et Võrumaa silmapaistva ema ja isa tunnustamine on oluline, mistõttu jätkub see traditsioon tõenäoliselt ka järgmisel aastal omavalitsuste koostöös.”

Tiitlit on välja antud alates 2002. aastast, 2016. aastal pälvis Võrumaa aasta ema tiitli Mõniste vallas elav nelja lapse ema Tiiu Must.

Võrumaa aasta ema 2017 avalikustatakse emadepäeval, 14. mail Võru Kandles toimuval kontserdil.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181