Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Meremäe, Mikitamäe ja Värska vallas ning Misso valla Luhamaa nulgas neljapäeva õhtul lõppenud rahvaküsitlusel pooldas enamik vastanutest Setomaa valla liitmist Võru maakonnaga.

Meremäel ja Luhamaal hääletas Setomaa valla Võrumaaga liitmise poolt 485 inimest ehk rohkem kui 99 protsenti vastanutest. 2 inimest andis hääle Põlva maakonna poolt, teatas Võru maavalitsus.

Mikitamäe vallas toetas Põlvamaale jäämist 90,8 protsenti (168 häält) ning Värska vallas 72,9 protsenti (239 häält). Võrumaaga liitumise poolt andis Mikitamäel hääle 17 ja Värska vallas 89 inimest.

Häälte kokkulöömisel selgus, et Võrumaa poolt andis neljas omavalitsuses hääle 591 ja Põlvamaa poolt 409 hääletanut.

„Mul ei jätku sõnu, et tunnustada Meremäe ja Luhamaa elanikke selle suure hääletusaktiivsuse eest. Võrumaa osalusprotsent näitab, et tegemist oli inimeste jaoks olulise küsimusega,” sõnas Võru maavanem Andres Kõiv.

„Hoolimata sellest, millise otsuse teeb reedel valitsus, Võrumaa hoiab ikka setode poole. Inimesi siin kagunurgas on niigi vähe ning jagada siin ühtesid „meieks” ja teisi „teieks” on asjatu ja kohatu,” lisas Kõiv.

Küsitlusest osavõtu aktiivsus oli Mikitamäe vallas 21,5 protsenti ning Värska vallas 27,2 protsenti, teatas Põlva maavalitsus Lõunaeestlasele.

Kokku oli neljast omavalitsusest hääleõiguslike inimeste nimekirjadesse kantud 3174 vähemalt 16-aastast inimest, kellest 2064 elab Põlva- ning 1110 Võrumaal.

Valitsus otsustas 6. juulil, et Põlva ja Võru maavalitsusel tuleb Setomaa valla maakondliku kuuluvuse väljaselgitamiseks korraldada rahvaküsitlus, sest ministrid ei suutnud selles küsimuses üksmeelt saavutada.

Valitsus vormistab küsitlustulemuste järgi otsuse lähipäevil.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised