Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänasest alustas tööd Setomaa Muuseumide direktori kohustes senise direktori lapsehoolduspuhkuse ajaks Ivo Posti, kelle kasuks kandideerimisel kõneles varasem muuseumitöö ja kultuuriprojektide juhtimise kogemus.

„Uuel Setomaa Muuseumide direktoril on väga tugev pagas muuseumitöös Narva muuseumi direktori ja teadurina, juhtides suurt kollektiivi ja viies läbi EL projekte. Samas on Ivo Posti pärit Vana-Võromaa põhjaosast ja hästi kursis ka seto kultuuri põhitõdedega,“ selgitas tehtud valikut Setomaa vallavanem Raul Kudre. „Kindlasti üheks eesmärgiks on uuel direktoril ettevalmistatult vastu minna suvisele turismihooajale ja jätkata pooleliolevaid projekte ja tegevusi. Samas eemalt tulijana on tal kindlasti varuks ka häid märkuseid ja uuendusi.“

„Ei saa üle ega ümber asjaolust, et kuigi minus puudub setu veri, siis padulõunaeestlasena olen ühel või teisel moel alati olnud selle kandiga seotud. Olen korduvalt käinud Kuningriigipäevadel kui ka nii mõnelgi kirmasel. Sõites Tartust lõuna poole, siis hing ja pilk lausa puhkavad. Ju see ikka üks vere kutse ikkagi on, mis siia lõunamägede kanti ajab,“ nentis Ivo Posti. „Sõitsin aprilli lõpul kõik Setomaa muuseumid läbi ja pean ütlema, et ootused on kõrged. Inimesed, kellega kohtusin, on entusiasmi ja pealehakkamist täis ning usun, et selle meeskonnaga on võimalik mägesid liigutada.“

Ivo Posti on lõpetanud Haagi Kuningliku Konservatooriumi ja hetkel omandamas Tartu Ülikoolis magistrikraadi religiooniantropoloogias. Varasemalt on töötanud SA Narva Muuseum teadusjuhi ja direktorina, lisaks on ta tegev vabakutselise laulja ja laulupedagoogina.

Setomaa vald kuulutus välja Setomaa Muuseumide direktori konkursi lapsehoolduspuhkusel viibiva töötaja asendamiseks märtsikuus. Laekunud kandidaatide hulgast tehti valik aprillis, mil senine Setomaa Muuseumide direktor Merily Marienhagen jäi lapsehoolduspuhkusele.

Alates 2019. aastast on Setomaa Muuseumid valla poolt hallatav ühendasutus, mille koosseisu kuuluvad Saatse Muuseum, Värska Talumuuseum, Obinitsa Muuseum, Kindral Reegi maja, Luikjärve talukompleks ning Seto Tsäimaja. Setomaa Muuseumide peamiseks ülesandeks on säilitada ja tugevdada seto kultuurilist identiteeti ning tõsta Setomaa tuntust ja nähtavust turismisihtkohana.

Kommentaarid

Viimased uudised