Setokeelne Täheke keskendub kultuuripealinna aastal kultuurile
Avaldatud: 26 juuni, 2024Äsja ilmus setokeelse lasteajakirja Täheke käesoleva aasta number, mis tõstab tänavuse Euroopa kultuuripealinna aasta puhul esile kultuuri.
Nii leiab setokeelsest Tähekesest ülembsootska Evelin Leima ja Rainer Rahasepa luuletused seto kultuurist.
Andreas Kalkun ja Õie Sarv on otsinud välja vahvad seto jutud Eesti Rahvaluule arhiivist, põneva loo on kirjutanud loo Andrus Kivirähk. Saatse muuuseumi 50 juubeli puhul saab käesoleva aasta ajakirjast lähemalt lugeda Saatse muuseumi kohta ning Paul Haavaoksa 100 sünniaastapäeva puhul peetakse teda meeles. Ajakirjast leiab loo ka seto kandlest ning seto rahva jaoks tähtsast Jumalamäest.
Samuti leiab ajakirjast meisterdusõpetuse, õpetuse maiuse valmistamiseks, nuputamisülesanded ning laste omaloomingu.
Loomulikult on kogu Täheke, nii nagu ka eelmised setokeelsed Tähekesed, läbinisti setokeelne.
Käesoleva aasta setokeelne Täheke on järjekorras juba seitsmes, maailma esimene setokeelne lasteajakiri Täheke ilmus 2018.aasta suvel Seto Kuningriigi päevaks.
Setokeelne Täheke ilmub Tähekese peatoimetaja on Ilona Martsoni, toimetaja Kadri Hinrikuse ning sootskate Annela Laaneotsa ja Õie Sarve ühisel eestvedamisel.
Kõik Setomaa koolide algklasside lapsed, Seto Laste Kooli lapsed ja kultuuriklubi Setoluu lapsed saavad ajakirja omale sügisel kingituseks, samuti jõuavad ajakirjad Setomaa lasteaedadesse ja raamatukogudesse.
Setokeelse Tähekese saab soetada endale Seto Folgil, Seto Kuningriigi päeval, samuti Setomaa Turismiinfopunktist Värskas ja Setomaa muuseumidest.