Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seto Kuningriigi lastepäeval 2. augustil esitletakse Navikõ külas Setomaal lasteajakirja Täheke käesoleva aasta setokeelset numbrit.

Ajakiri ilmus Tähekese peatoimetaja Ilona Martsoni, toimetaja Kadri Hindrikuse, Tallinna Seto Laste Kooli, Setomaa koolide ning sootskate Annela Laaneotsa ja Õie Sarve ühise ettevõtmisena.

Setokeelse Tähekese kaanepildi on joonistanud Võõpsu külast pärit Jane Raud, jutte on kirjutanud Õie Sarv, Andrus Kivirähk ja paljud teised. Loomulikult on setokeelsesse Tähekesse kirjutanud ja joonistanud seto lapsed nii Setomaalt kui Tallinna Seto Laste Koolist.

Ajakirjas on nuputamisülesandeid, meisterdamist, aga ka retseptinurk. Samuti on ajakirjas Kauksi Ülle kirjutatud näidend, mille juurde on joonistatud näpunukud, mis on võimalik ära värvida ja ajakirjast välja lõigata, et kohe näidendit läbi mängima hakata.

Käesoleva aasta setokeelne Täheke  on järjekorras juba teine, maailma esimene setokeelne lasteajakiri Täheke ilmus möödunud suvel Seto Kuningriigi päevaks.

Kõik Setomaa koolide algklasside lapsed, Seto Laste Kooli lapsed ja kultuuriklubi Setoluu lapsed saavad ajakirja omale sügisel kingituseks, samuti jõuavad ajakirjad Setomaa lasteaedadesse ja raamatukogudesse. Setokeelse Tähekese saab soetada endale ka Seto Kuningriigi päeval 3. augustil ja Setomaa Turismiinfopunktist Värskas ja Setomaa muuseumidest.

Viimased uudised