Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Andrus Abel

Mulgid valmistuvad peoks – 10. juunil toimub uhiuues Mulgi Elamuskeskuses Sooglemäel järjekorras seitsmes Mulgi pidu pealkirjaga „Midrilinnu pesä”.

Meeleoluka mulgimeelse perepäeva täidavad erinevate kollektiivide esinemised kultuuripesades, laadamelu, lõbusad mõõduvõtmised ning kulminatsioonina Mulgimaa lauljate ja tantsijate ühine kontsertetendus. Mulgi peo lõpetab üks korralik simman.

Mulgi pidu on sel korral eelnevatest mõnevõrra erinev ning külastajad saavad Mulgi kultuuriga tutvust teha eriti lähedalt. Päeva esimene pool on täidetud minikontserdite ja ülesastumistega kultuuripesades, neist mitmetes on võimalik ka ise kaasa lüüa ja õppida selgeks mõni vahva mulgi tants või nali.

Mulgi peo loovjuht Priit Oks sõnas, et Mulgi pidu on mulgi kultuuripärandi hoidmise ja uuendamise mootor. „Tänavune peo nimi – Midrilinnu pesa – tuleneb samuti Mulgi kultuurist ning midrilind tähendab ime- ja hingelindu, kes on toeks keerulistel aegadel ning kelle peale alati loota võib. Usun, et praegustel aegadel kulub meile kõigile üks midrilind ära,” selgitab Oks tänavuse peo nime valikut. „Pesa sümboliseerib meie tänavuse peo uuendust, milleks on kultuuripesade programm. Mulgimaa kollektiivide loodud kultuuripesad annavad külastajatele võimaluse ise ninapidi kultuuri loomise juurde tulla ja selles kaasa lüüa. Mulgimaal on palju tõeliselt ägedaid tegijaid ning kultuuripesad annavad võimaluse neid tutvustada laiemale publikule.”

Mulgi peo kulminatsiooniks olev suurejooneline kontsertetendus annab pärimuslikule mulgi kultuurile uue kuue ning laval näeb nii tantsijaid, lauljaid, soliste kui rahvamuusika orkestrit. Kontsertetendus jutustab loo lootusest, armastusest ja toetusest, mida annavad ja vajavad nii meie lähedased pereliikmed, kui ka inimesed, kes elavad meiega ühises kultuuriruumis. Mulgi peo kontsertetenduse tantsujuhid on Valdeko Kalamees ja Ulvi Riitsalu, muusikajuht Liisi Toomsalu, rahvamuusikajuht Thea Leitmaa ning loovjuht Priit Oks.

Lisaks kultuuripesadele jagub peopäeval tegevust nii suurtele kui väikestele. Peoalal toimub traditsiooniline käsitöömeistrite laat, süüa saab head mulgipärast toitu ja kaasa väärt nõuandeid hõrgutiste valmistamiseks. Külastajaid oodatakse osalema töötubades ja mulgilikes mõõduvõtmistes ning pere pisemate rõõmuks on kohal miniloomaaed. Ära ei unustata ka kirjanduse- ja kunstisõpru, kellele on mõeldud kunstiprogramm ning raamatupesa.

Mulgi peo näol on tegemist suurepärase võimalusega olla üks esimestest, kes saab sisse vaadata uhiuude Mulgi Elamuskeskusesse. „Midrilinnu pesa” on elamuskeskuses toimuv esimene suurem üritus, mis annab esmase tutvustuse pikalt planeeritud ja kauaoodatud Mulgi maamärgiga. Mulgi Elamuskeskus on kolme Mulgimaa omavalitsuse ühiselt loodav ja arendatav keskus, mille eesmärgiks on koondada mulgi kultuuri, infot, tooteid, teenuseid ja sündmusi.

Viimased uudised