Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Inna-Inga Kalmus/ Võrumaa Turismiliidu fotopank

Reedel, 21. oktoobril saab Rõuge vald viieaastaseks. Sel korral tähistatakse pidupäeva tavalisest teistmoodi, kogu valda hõlmava saunapeoga.

Saun on eestlaste jaoks ikka olnud tähtis paik, sünnist surmani. See on koht lõõgastumiseks ja tervise turgutamiseks, uuemal ajal ka suhtlemiseks ja seltskondlikuks läbikäimiseks.

Valla sünnipäeva saunapeo parimaks õnnestumiseks kutsub vallavalitsus kõiki üles kütma 21. oktoobril oma sauna ning avama selle ka külalistele (saunade registreerimine kestab 19. septembrini, lisainfo). Tegu ei pea tingimata olema traditsioonilise õhtuse saunaga, miks mitte kütta see juba hommikuks ja kutsuda külalisi karastavale hommikusuplusele, või parkida oma teisaldatav tünnisaun kuhugi põnevasse kohta – võimalusi on piiritult.

Vallavanem Britt Vahter julgustab kõiki sünnipäeva saunapeoga ühinema kas siis võõrustaja või osalejana: „Ka minu kodusaun saab sel päeval kindlasti soojaks köetud ja ootab külastajaid. Tuleb vallavanema kaugtööpäev saunalaval, sest ma külastan ise nii palju saunasid kui vähegi õnnestub. Saunas on saunajutud, meeled on avatumad ja jutud ladusamad.”

Enne sünnipäeva avaldatakse kõigi avatud saunade tutvustused koos asukohtadega valla kodulehel ja ajalehes, et huvilised saaksid oma saunaskäike planeerida ning külastada ühte või mitut sauna.

Vallavalitsus kingib Rõuge valla sünnipäeva saunapeol osalevatele saunade seinale tänutahvli. Saunapeol saab osaleda ka ainult oma seltskonnale mõeldud saunaõhtuga. Sellisel juhul ei lähe saun avalike saunade nimekirja, kuid sünnipäevapeo tänutahvli saavad sauna seinale kõik osalevad kohad. Ka piiratud seltskonnale mõeldud saun tuleb registreerida hiljemalt 19. septembriks.

Kui keegi soovib Rõuge valla sünnipäeva tähistada saunaga mõnes muus Eestimaa paigas või maailmas, siis ka see on teretulnud – oma saun tuleb samuti registreerida hiljemalt 19. septembril ning hiljem oma saunaskäigust pilte jagada.

Rõuge valla sünnipäeva saunapidu toimib sarnaselt avatud talude, kodukohvikute ja muude seesuguste projektidega. Üleskutsega liitunud saunade omanikel on vabadus otsustada, kas ja milliseid lisategevusi ning mis tingimustel oma saunas pakutakse.

Kogu edasine info valla sünnipäeva saunapeo kohta avaldatakse valla kodulehel aadressil http://www.rauge.ee/saasanna.

Sannan saa puhtas iho ja heng!

Viimased uudised