Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: rms Robin Saul

Lõppeval nädalal alguse saanud õppusel Siil 2025 osalevad enam kui kümnekonna liitlasriigi üksused, nende seas Rootsi kaitseväe 71. mehhaniseeritud jalaväepataljon. Rootsi üksus ühines Eestis toimuva õppusega Lätist, kus pataljon teenib NATO mitmerahvuselise lahingugrupi koosseisus.

Läti mitmerahvuselise NATO lahingugrupi brigaadi ülem kolonel Cédric Aspirault, kelle alluvusse Rootsi mehhaniseeritud jalaväepataljon on brigaadi raamistikus antud, ütles, et Eestis tunneb üksus end peaaegu nagu kodus. „Ma ütleksin, et siin on suurim erinevus rahvusvahelisuses, kuid sarnasusi on rohkem kui erinevusi. Teeme siin seda, mida peamegi tegema ehk treenime sõjaolukorraks. Kuid siinpool Läänemerd saame seda teha koos teie ja kõigi teiste liitlastega,” rääkis Aspirault.

Tankide, soomustatud lahingumasinate ja miinipildujatega varustatud rootslaste pataljon on Võrumaa metsades eelseisvateks õppelahinguteks valmistudes läbinud taktikalist väljaõpet jalaväe koosseisus ning harjutanud kokku ka liitlasüksustega, sealhulgas USA sõjaväelastega, kellega koos harjutati ka jalaväe lahingumasinate päästmist.

„Ma loodan, et meid pannakse proovile. Usun, et meie pataljon on selleks valmis. Samuti loodan, et suudame oma liitlaseid proovile panna,” ütles kolonel Aspirault.

Rootsi ühines NATO-ga eelmise aasta märtsis ja saatis käesoleva aasta alguses Lõuna-Skåne rügemendist 71. mehhaniseeritud jalaväepataljoni võitlejad Lätti, Adažisse, et tugevdada NATO idatiiba. Pataljon koosneb üksnes tegevteenistujatest ja liigub pärast õppust tagasi Adažisse.

Eesti üksustest osalevad õppusel Siil 2025 kaitseväe peastaap, diviisi staap ja diviisi allüksused, samuti küberväejuhatus, toetuse väejuhatus, merevägi ja õhuvägi, erioperatsioonide väejuhatus, kaitseväe luurekeskus, sõjaväepolitsei, Kaitseväe Akadeemia ning Kaitseliit, lisaks on õppusel esindatud NATO lahingugrupp Eestis ja NATO eelpaigutatud staabielement Eestis.

Lisaks osalevad õppusel enam kui kümne liitlas- ja partnerriigi üksused. Esindatud on Ühendkuningriik, Prantsusmaa, USA, Kanada, Läti, Soome, Rootsi, Taani, Saksamaa, Poola ja Portugal. Vaatlejaid ja instruktoreid liitub õppusega ka Jaapanist, Iisraelist ja Ukrainast.

Viimased uudised