Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Katoliku kiriku pea, Rooma paavst Franciscus alustas täna Leedu pealinnas Vilniuses oma nelja päeva pikkust Baltimaade-visiiti.

Täna on paavst Vilniuses, homme Kaunases. Esmaspäeval käib paavst Riias ja Aglonas ja ning teisipäeval lõpetab ta oma visiidi Tallinnas.

Leedus ja Lätis on katoliiklasi vastavalt 77 ja 24 protsenti, Eestis 0,4 protsenti. Eesti on üks kõige usu-leigemaid maid terves maailmas (kokku usklikke vaid 26 protsenti). Arvatakse, et see on seotud suure ebausu- ja esoteerikalembusega ehk teisisõnu kummardatakse puuslikke ja kivikesi ning usutakse nõidasid, selgeltnägijaid, teadmamehi ja horoskoope.

Viimati käis Rooma paavst Johannes Paulus II Eestis ja teistes Baltimaades 25 aastat tagasi pärast iseseisvumist.

Paavst lendas Vilniusse Alitalia lennukiga ja tagasi Rooma sõidab AirBalticu lennukiga.

Dalia Grybauskaitė on Twitter

State visit of @Pontifex to #Lithuania – celebration of hope & freedom

Arnoldas Pranckevičius EU on Twitter

Pope Francis is already in Vilnius! While congratulating Lithuanian people with the centenary of Independence, he has just said: “This is the fruit of a mature history, which you as people can offer to the international community and to the European Community in particular.

Pope news on Twitter

PopeFrancis is on the way to Vilnius. Pope John Paul II visited the Baltic countries in 1993

Pope news on Twitter

Pope Francis signs the Visitor’s book in the Presidential Palace in Vilnius

Flightradar24 on Twitter

✈️ @Pontifex is about to land in Vlinus, Lithuania. He will stay in the Baltics for 4 days and return to Rome on a @airBaltic aircraft. https://t.co/yOMSG0Dxow

Kommentaarid

Viimased uudised