Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: rogosi.ee

Laupäeval ja pühapäeval, 21.–22. juulil on Rogosi mõisas külastusmängu „Unustatud mõisad“ esimene ja teine päev.

Üle-eestilise külastusmängu esimestel päevadel saab giidiga jalutada mõisas ja mõisa pargis, tutvuda mõisa ajaloo ning tänapäevaga, peatuda muuseumitubades, uudistada veinikeldrit, jalutada looduse õpperajal, sõita paadiga järvel ning kohvikus nautida kooki, kohvi.

Laupäeval on Rogosi mõisas noorte päev. Kell 18.00 saab näha kohalikke raudruunasid ehk BMW-sid ja kell 20.00 algab peaõhtu DJ Joosep Kurmiga ja lauljatar Nancyga. Pühapäeva keskpäeval etendab rändteater Vaba Vanker ürgiroonilise etenduse „Eestlaste Muistne lugu“.

Rogosi mõis osaleb külastusmängu „Unustatud mõisad“ programmis 15. aastat. Läbi aastate on külastusmängu päevade raames ainulaadset Rogosi kastelltüüpi mõisakompleksi külastanud ligikaudu 10 000 külalist. Pakutud on mitmekülgset kultuuriprogrammi. Käesoleva külastuspäevadesse mahub noortepäev, teatripäev, põigatakse Luutsniku mõisasse ja Männiste pereansambli kontsert.

Eesti, Läti ja Leedu linnuste ja mõisate ühendused kutsuvad sel suvel avastama Baltimaade mõisaid, et üheskoos tähistada vabariikide 100. aastapäeva ning Euroopa kultuuripärandi aastat. Baltimaades on avatud ligikaudu  130 mõisat, nende hulgas ka Rogosi mõis. Täpsem info http://www.visitbalticmanors.com.

Esimesed kirjalikud andmed Rogosi mõisa kohta pärinevad 16. sajandi lõpust. 1603. aastal sai mõisa omanikuks Stanislaus Rogosinsky, kelle järgi on mõis ka nime saanud. 1939. aastal nimetati koht ümber Ruusmäeks, mille järgi küla kaasajal peamiselt tuntakse. Ruusmäe küla elu keerleb mõisakompleksi ümber. Mõisas õpivad paikkonna lapsed (1.–3. klass), tegutseb lasteaed, raamatukogu, rahvamaja, muuseumitoad, külalistemaja ja köök.

Rogosi kastellmõis kindlustab: rahulik, maalähedane elu mõisasüdames kesk kaunist loodust.

Peatu 21. ja 22. juulil Rogosi mõisas!

 

Viimased uudised