Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Kuigi võrukad loodavad saavutada autonoomia ja peatada nõnda Nursipalu arendus, siis põlisrahva staatust ega sellega kaasnevat autonoomiat Eesti riigilt loota pole.

Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits ütles Delfile, et kui lähtuda ÜRO definitsiooni kontekstist, siis Eestis põlisrahvaid ei ole. „Ehkki eri ajalooperioodidel on Eestit koloniseeritud eri riikide ja rahvaste poolt, on Eesti riik enam kui 3000 aasta jooksul seda territooriumit asustanud inimeste rahvusriik,” selgitas Sits. „Kuna eestlastel on oma riik ja kehtib Eesti Vabariigi põhiseadus, ei ole eestlased rahvusvahelise õiguse mõttes põlisrahvas.”

Tema sõnul ei ole põlisrahva ühtset definitsiooni ÜROs küll kokku lepitud, ent hoolimata sellest ei peeta põlisrahva all silmas lihtsalt rahvast, kes on elanud pikka aega ühes paigas. „Lähtutakse arusaamast, et põlisrahvas peaks selgelt eristuma mingist teisest, neid koloniseerinud, okupeerinud või riigis valitsevast rahvast, ja olema kõnealuse territooriumi algsed asutajad,” märkis Sits.

Viimased uudised