Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogulased leidsid, et Soome päästeameti endise töötaja Harri Ruotsalaineni uues kuues lastiteooriat võiksid arvesse võtta mõlemad uurimisrühmad: nii rahvusvaheline ohutusjuurdluste keskuste uurimine, mida Eesti poolt juhib Rene Arikas, kui ka Margus Kurmi juhitav ekspeditsioon.

Ruotsalainen süvenes Estonia hukkumise asjaoludesse enda sõnul siis, kui Eesti ufoloog Igor Volke tuli tema juurde pika paberirulliga, millel oli kajaloodi kujutis. Sonaripildist järeldas Ruotsalainen, et tegu on laevalt välja tulnud lastiga. Tänaseks usub Ruotsalainen, et parvlaev kaldus vahetult enne uppumist kursist kõrvale ning lasi kõige sügavamas kohas, kus põhjani on ligi 90 meetrit, midagi laevast välja, vahendab EPL.

2006. aastal kerkis üles versioon, et Estonia pardal oli 6-tonnise koobaltilastiga veok ning salaveoga seotud laevameeskond soovis sellest vabaneda, kartes Rootsi tolliametit. Endine Soome päästeameti töötaja rääkis ka, et nägi Igor Volke näidatud sonaripildilt kahes jaos teineteise järel olevat lasti osa, mis nägid välja nagu autoveoki haagised. Kokkuvõtvalt tahab Ruotsalainen saada vastust ühele küsimusele – kus see last nüüd on. Ruotsalainen ütles, et temal kajaloodisalvestist, mis lasti mahalaadimist kujutas, ei ole – väidetavalt on need kuulutatud salajaseks, tema sõnul hoiavad neid enda käes rootslased.

Viimased uudised