Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigihalduse minister Janek Mäggi on täna visiidil Põlvamaal, kus kohtub omavalitsusjuhtide ning ettevõtjatega. Visiidi eesmärk on välja selgitada Põlvasse loodava riigimaja asukoht, mis arvestaks nii elanike, riigi kui ka omavalitsuse huve.

„Oleme pea igasse maakonda loomas riigimaja, millel on eelkõige kaks peamist eesmärki. Esimene neist on suunatud kohalikele elanikele, et muuta riigi poolt pakutavad teenused lihtsasti kättesaadavaks ja mugavaks,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Teine eesmärk on luua kaugtöökohad, millega anname inimestele võimaluse teha riigitööd oma kodukohas.“

Riigihalduse minister lisas, et tema Põlva visiit on ajendatud sealse riigimaja võimalikust asukohavalikust. „Põlvamaal on riigimaja asukohtadena kaalumisel mitu varianti. Praegu pole siiski selge, milline lahendus arvestaks riigi tervikhuvi kõige paremini. Asukohta valides tuleb leida selgus, mis oleks parim lahendus nii riigile, omavalitsusele kui ka inimeste jaoks. Arvamusi ja soove on erinevaid ning seetõttu soovin võimalikud kohad ise füüsiliselt üle vaadata,“ täpsustas minister.

Esimeste riigimajade projekteerimise ettevalmistused toimuvad praegu Raplas, Valgas, Jõgeval, Pärnus ja Jõhvis. Esimesed riigimajad saavad valmis 2020. aastal ning kõik riigimajad soovitakse valmis saada hiljemalt 2022. aastal.

Lisaks riigimaja võimalike asukohtadega tutvumisele kohtub minister visiidi käigus Põlvamaa omavalitsusjuhtide ja Põlva valla külavanematega. Samuti külastab minister Käbliku talu ja osaühingut Peetri Puit.

Põlvamaa visiidi kava:

10.30-11.30 Käbliku talu külastus.

12.00-13.00 Kohtumine Põlvamaa omavalitsjuhtidega.

13.00-13.20 Põlva riigimaja võimalike asukohtadega tutvumine.

14.20-15.30 OÜ Peetri Puit külastus.

15.45-16.45 Põlva valla külavanematega kohtumine.

Kommentaarid

Viimased uudised