Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Europarlamendi liige Riho Terras algatas koos 60 teise saadikuga pöördumise, millega nõuab Ukraina kiirkorras Euroopa Liidu kandideerivaks liikmeks võtmist.

Riho Terrase eestvedamisel nõuavad Europarlamendi liikmed, et Ukraina võetaks kiiremas korras Euroopa Liidu kandidaatriigiks. „Meil puudub luksus selleks protsessiks kuusid või aastaid aega võtta,“ ütlevad Europarlamendi liikmed kirjas.

„Oluline on endale mõista anda, et Ukraina võitleb Euroopa väärtuste eest. Nad võitlevad väärtuste eest, mida nad meiega jagavad: demokraatia ja vabadus. Nad ei võitle nende väärtuste eest ainult Ukraina, vaid kogu Euroopa eest,“ seisab Terras algatatud kirjas.

Terrase algatatud üleskutses, millele kirjutasid muuhulgas alla ka Jaak Madison, Urmas Paet ja Sven Mikser, nõutakse Euroopa Liidu vabade ressursside suunamist Ukraina kandidaatriigiks vastuvõtmisele. „Euroopa riigid ja Euroopa Parlament on oma tuge juba näidanud, nüüd on Euroopa Komisjoni aeg oma rolli täita,“ ütles Terras. Küll aga on kuulda, et Euroopa Komisjon ei ole mõtte suhtes kuigi positiivselt mõtestatud. Terras aga leiab, et negatiivne reaktsioon on praeguses olukorras sisuliselt vastuvõetamatu.

Täispikk kiri koos saadikutega on siin:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [266.52 KB]

 

Viimased uudised