Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Tänasel riigikogu istungil anti ülevaade valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel. Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase (Isamaa) sõnul on kahetsusväärne, et bürokraatia vähendamisest ei räägitud seal sõnagi.

Terrase sõnul on arusaadav, et põhiliselt keskenduti sõjale Ukrainas, kuid viimased aastad on toonud endaga kaasa mitmeid kriise, mis on tabanud valusalt ettevõtlust. „COVID kriisist, Ukraina sõjast, energiakriisist ja rohepöördest tulenevat lisakoormust inimestele ning ettevõtetele ei tohi alahinnata. Sellest lähtuvalt tuleb kaaluda kuidas vähendada bürokraatiat ning kehtestada moratoorium uutele ebavajalikele Euroopa Liidu ja Euroopa Komisjoni algatustele ning seadusloomele,“ ütles Terras.

Tema sõnul on Euroopa Rahvapartei fraktsioon, mille ridadesse kuulub Eestist ainsana Isamaa, tulnud välja ettepanekuga, mille eesmärk on vältida täiendavat koormust sektoritele, mis on juba rohepöörde ning sõja poolt koormatud. „Eesmärk on ebavajalik Euroopa Liidu bürokraatia pausile panna. Me ei tohi sõjaolukorras ja energiakriisis visata Euroopa ettevõtjate õlgadele tuhandeid lehekülgi täiendavaid piiranguid,“ rääkis Terras. „Eesti peaks sellistele küsimustele rohkem tähelepanu pöörama, sest küsimus on meie majanduse ja ettevõtete konkurentsivõimes,“ lisas ta.

Viimased uudised