Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eurosaadikute sõnul ei saa Euroopa Liit suhtuda kergekäeliselt Vene riigiduuma eelnõusse, millega lõppeks Leedu iseseisvuse tunnustamine Venemaa poolt. Europarlamendi liikmed leiavad, et see oleks järjekordne samm Vene impeeriumi taastamise suunas.

Esindajad 14 riigist kutsuvad EL-i välispoliitika juhile Josep Borrellile saadetud kirjas Euroopa Liitu kiirelt ja resoluutselt katkestama diplomaatilisi suhteid Venemaaga ja saatma välja kõiki Vene diplomaate Euroopa Liidu alalise esinduse juurest, kui Vene riigiduuma peaks selle seaduseelnõu vastu võtma.

„Putini Venemaa eesmärk on varem Nõukogude Liitu kuulunud riikide sõjaline allutamine ja Euroopa julgeolekuarhitektuuri hävitamine. Sõda Ukraina vastu ning valeinfo levitamine on selle osa. Lõppeesmärk on Euroopa Liit lõhkuda ja Vene impeerium taastada,“ ütles europarlamendi liige Riho Terras.

Terras lisas, et Euroopa Liit ei saa käed rüpes pealt vaadata, kuidas Venemaa EL-i liikmete iseseisvust õõnestab. „Siseriiklikuks ajupesuks on käsile võetud kunagi Nõukogude Liidu poolt okupeeritud riikide omariikluse legitiimsuse mutta tallamine. Rahvusvahelise õiguse eiramine ja valetamine on oluline osa imperialistlikust Vene propagandast,“ lisas ta.

Vene riigiduumas on arutlusel eelnõu, millega tühistataks Leedu iseseisvuse tunnustamine. Eelnõu algatanud riigiduuma liikme Jevgeni Fjodorovi sõnul võivad Leedule lisanduda ka Eesti ja Läti. Eurosaadikute sõnul on sellised rünnakud EL-i liikmete iseseisvuse vastu eriti tõsised Ukraina sõja valguses, mille raames kasutab Venemaa propagandat ning desinformatsiooni oma vägivalla õigustamiseks.

Terrase algatatud pöördumisele kirjutas koos temaga alla 57 saadikut 14 riigist: Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Poola, Tšehhi, Rumeenia, Ungari, Slovakkia, Luksemburg, Bulgaaria, Belgia, Hispaania.

Josep Borrellile saadetud kiri on lisatud:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [259.57 KB]

Viimased uudised