Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kaitseväe 2. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii kutsus tänavu õppusele Siil 2025 välja sadakond reservväelast, kes alustasid õppust uute soomukitega tutvust tehes. 

„Käisime maastikul, õppisime, kuidas soomukiga sõita. Masinad on uued, saime esimest korda neid proovida,” ütles staabi- ja sidekompanii reservväelane reamees Martin Arolepp.

Reservväelased said lühikese ajaga intensiivse täiendõppe, mille käigus meenutati baasoskusi ja seati relvad normaaljooksule. Seejärel jagunes kompanii gruppideks, et harjutada erialaste ülesannete täitmist ja anda üksusele viimane lihv enne maastikule siirdumist.

„Mingi hetk tuleb kõne, et nüüd tuleb maastikule minna. Ja siis on masinatele ja maastikule,” ütles reamees Arolepp, kelle sõnul reservväelaste meelestatus on hea. „Negatiivsust on vähe, pigem ongi just see, et äge: saab omadega koos olla ja midagi koos teha.”

Soomukite kasutuselevõtuga saab uuendatud staabi- ja sidekompanii paremini toetada 2. jalaväebrigaadi tegevusi, mis muutub kergejalaväeüksusest mehhaniseeritud brigaadiks.

„Ma ootan, et me saaksime kasutada uut struktuuri, mis on nüüd meile kompaniisse loodud, ja saaksime seda rakendada koos eelnevalt õpituga,” ütles sama üksuse reservväelane reamees Kristjan Kõivutalu, kes osaleb õppekogunemisel esimest korda.

Reamees Kõivutalu sõnul võttis ta kutset õppusele kui võimalust saada vaheldust tööelule. Kuigi ta tunnistas, et koolis õppijate jaoks ei ole õppuse ajastus kõige parem, sest see langeb eksamite ajale, tõi ta välja, et sel aastal tõsteti reservväelaste tasusid. „Kuna nüüd tõsteti ka reservväelaste toetusi, siis on kindlasti palju parem, kui oleks eelmine aasta olnud.”

Eelmise nädala neljapäeval otsustas valitsus tõsta tagasiulatuvalt 21. aprillist reservväelastele makstavaid tasusid, mis on püsinud samal tasemel ligi 10 aastat. Sõltuvalt sõjaaja ametikohast on tasu sõdurile 55 eurot, allohvitserile 60 ja ohvitserile 75 eurot päevas. Varasemad toetuste määrad olid vastavalt sõdurile 37 eurot, allohvitserile 40 ja ohvitserile 50 eurot päevas.

Õppus Siil 2025 on kaitseväe selle aasta suurim õppus, mille käigus harjutatakse nii sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased ja liitlasriikide sõdurid. Rahvusvahelisele õppusele oodatakse enam kui 16 000 Eesti ja liitlasvägede võitlejat.

Viimased uudised