Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru, Põlva ja Valga politseijaoskondade liitmine järgmise aasta esimeses pooles ei tohi vähendada abi kättesaadavust kolmes maakonnas, ütles endine politseijuht, riigikogu liige Raivo Aeg Lõunaeestlasele.

Kolme maakonna politseijaoskondade ühendamine meenutab Aegi hinnangul 2004. aastal läbi viidud politseiprefektuuride ühendamist, kui 17 toonasest prefektuurist jäi alles neli. Ka nüüd, kui järg on jõudnud jaoskondade ühendamiseni, on endise politseijuhi sõnul õhus palju küsimusi.

„Minu jaoks on eeskätt kõige tähtsam, et politseiteenus jääks inimesele kättesaadavaks maakonnas kohapeal,” rõhutas Aeg.

Kolmes maakonnas peaks tema sõnul jätkuvalt alles jääma politseimaja koos politseinike ja lubade talitusega. „Et Põlvamaa inimesed ei peaks käima naabermaakonnas, naaberlinnas vajalikku teenust saamas. See on võtmeküsimus,” sõnas Aeg eelmisel nädalal Põlvat külastades. „Kas [jaoskonna]juhte on kolm või üks, see ei olegi nii oluline küsimus.”

Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefekt Tarmo Kohv selgitas eelmisel nädalal Lõunaeestlasele, et praeguseks on kolme maakonna politseireformis kindlad kaks asja: esiteks see, et Põlva, Võru ja Valga jaoskonnad ühendatakse Kagu jaoskonnaks ning teiseks, et kolme praeguse jaoskonna juhi asemel asub tööle üks Kagu jaoskonna juht. Kuidas uus jaoskond täpselt üles ehitatakse, on prefekti kinnitusel veel otsustamisel.

Vaata Raivo Aegi kommentaari politseireformile järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised