Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allas (paremal) ja sotside esindaja Toomas Sarapuu Võru gümnaasiumi ees valimispropagandat tegemas. Foto: erakogu

Sotside rahvavaenulik tegevus on avaldanud mõju: erakonna toetus kukkus aprillis valimiskünnise piirile 6 protsendi peale. Võrdluseks, veel aasta tagasi enne kohalikke valimisi oli erakonna toetus 19 protsenti ja 2014. aasta aprillis olid sotsid Eesti populaarseim erakond 28 protsendiga.

ERR-i uudistetoimetuse tellitud enam kui tuhande vastajaga Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi kerkis hiljuti erakonna esimeest vahetanud Reformierakonna toetus aprillis 33 protsendile, mis on kahe protsendipunkti võrra parem kui märtsis ning kuue protsendipunkti võrra parem tulemus kui veebruaris, vahendab ERR Uudised.

Populaarsuselt teine erakond oli Keskerakond 26 protsendise toetusega, peaministripartei toetus kuu varasemaga võrreldes ei muutunud.

Kolmanda koha on erakondade toetustabelites endale selgelt kindlustanud EKRE, keda toetas aprillis 14 protsenti. Märtsis oli EKRE-l toetajaid 13 protsenti.

Sotsiaaldemokraatlik erakond on Jevgeni Ossinovski lubadusega ministriametist lahkuda toetust veelgi kaotanud ning nende poolt annaks nüüd hääle vaid kuus protsenti neist vastajaist, kes oma eelistust väljendasid. Kuu varem oli sotsiaaldemokraatide toetus kümme ja kahe kuu eest kaheksa protsenti. Valimiskünnid on Eestis 5 protsenti ehk alla selle toetusega Riigikokku asja pole.

Kehvasti käib ka teise võimupartei Isamaa ja Res Publica Liidu käsi – erakonna toetus jäi aprillis alla valimiskünnise ehk oli neli protsenti. Märtsis oli IRL-il toetajaid viis ja veebruaris kuus protsenti.

Parlamenti kuuluva Vabaerakonna ja mittekuuluva Eestimaa Roheliste toetus oli võrdselt kolm protsenti – sama suur oli mõlema erakonna toetus ka märtsis.

Koos teiste opositsiooniparteidega on aga riigikogu opositsiooni summaarne toetus kasvanud 50 protsendini, valitsuskoalitsiooni erakondade summaarne toetus on 36 protsenti.

Viimased uudised