Raamatud, mida 2020. aastal kindlasti peaksid lugema
Avaldatud: 25 juuni, 2020Raamatud on suurepärased vahendid, mis suudavad Sind hetkeks panna unustama oma mured ning panna Sind avastama maailma, mille leiad vaid raamatukaante vahelt. Siin on 3 žanri ja mitmeid raamatuid, millega võiksid see aasta tutvust teha.
Ilukirjandus
Ilukirjandus on lai žanr, mis paelub nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Selle žanri alla kuuluvad nii romaanid, novellid, jutustused, fantaasia, proosa ja palju muudki. Sellest žanrist võid leida nii müstilisi väljamõeldud teoseid, kaasahaaravate riimidega luuletusi kui ka päriselus toimunud memuaare.
Katrin Pauts „Politseiniku tütar”
Saaremaa põnevik, mis räägib oma töös ja eraelus pettunud ajakirjanik Evast, kes soovib koos oma Inglismaal elanud venna Andreasega mõista, miks külarahvas nende kunagist kodu niivõrd pelgavad. Kuigi on nende politseinikest vanemad juba elust lahkunud, hakkavad päevavalgele tulema saladused, patud ja inimeste tõelised paled, mis nende lapsepõlvekodu kord mõjutasid.
Tom Watkins „Lemmiklooma detektiiv”
Enamus loomaomanikele on lemmiklooma kadumine tuttav valu ja muretsus. Kui aga tuleb appi loomadetektiiv, viiakse taas loomad ja omanikud kokku. Tom Watkins on detektiiv, kes jutustab antud raamatus enda ja oma meeskonna 20-aastase kogemusega tööd, kus ülesandeks on olnud leida üles perede lemmikud ning need taas koju toimetada.
Peep Ilmet „Armastuse valgus”
Peep Ilmeti koostatud luulekogu koosneb Eesti armastatumatest luuletustest läbi aega. Esindatud on Lydia Koidula, Marie Underi, Henrik Visnapuu, Artur Alliksaare, Heti Talviku, Doris Kareva, Indrek Hirve, Elo Vee ja paljude teiste armastusluulet, mis teeb iga südame soojaks.
Teiste ilukirjanduslike teostega saad lähemalt tutvust teha siin.
Enesearengu raamatud
Tänapäevane maailm väärtustab enese arendamist nii füüsiliselt kui ka vaimselt- kõige parimaks allikaks on sel juhul just enesearengu raamatud. Erinevad käsiraamatud ja eneseabi raamatud aitavad Sul mõista oma mõttemaailma paremini kui eales varem. Positiivsed mõtted ning oma võimaluste teadvustamine on viis, kuidas jõuda õnneliku eluni. Kindlasti tasub keskenduda ka oma füüsilisele tervisele ja kehale – näiteks erinevad jooga raamatud aitavad Sul õppida tunnetama oma keha, et oskaksid igas olukorras enda keha pingetest vabaneda ja lõõgastuda.
Anders Hansen „Tugev aju”
Tänapäeva uuringud on avastanud, et regulaarne füüsiline koormus võimaldab parandada meie ajupotentsiaali rohkem, kui erinevad ristsõnad, sudokud ja tervisetooted kõik kokku. Selles raamatus avaldab autor põhjuse, miks liikumine mõjutab meie aju kõige rohkem. Raamat põhineb viie aasta jooksul kogutud neuroteaduse uuringutest, mis aitavad mõista oma aju tegevust ning liikumise tähtsust.
Andrew Solomon „Käbid ja kännud”
See raamat põhineb monumentaalsel uurimistööl, mis jutustab sadade lapsevanemate lugusid, kes on leidnud laste kasvatamisest väga sügava tähenduse. Selle alla kuuluvad lapsed, kes on puudega, haigusega, kuritegevusliku taustaga lastelt, transsoolistest lastest ja paljud teised. Isegi oma suuremates ja väiksemates eripärades oleme me kõik siiski sarnased. Teos laiendab oluliselt arusaama inimeseks olemisest – see on soovituslik lugemine igale lapsevanemale, kes on vähemalt kord elus küsinud, mida ta on teinud lapse kasvatamisel valesti.
Thomas Erikson „Psühhopaadid minu ümber”
Tegu on raamatu „Idioodid minu ümber” järjega. Raamat räägib meistermanipulaatoritest, petjatest ja kelmidest, kes oskavad panna igaüht uskuma oma sõnu ning seejärel keerata Sinu sõnad Sinu vastu. Siit leiad põhjuse, kuidas ja miks nad seda teevad.
Teiste enesearengu raamatutega saad lähemalt tutvuda Kaup24 veebipoes.
Hobikirjandus
Sarnaselt enesearendamisega aitab hobikirjandus ennast arendada just erinevate tegevuste näol. Hobikirjandus aitab parandada oma olemasolevaid tehnikaid, kui ka õppima tundma uusi tegevusi, mis võivad kujuneda Sinu hobiks. Näiteks kui Sinu suureks hobiks on näiteks kokkamine, siis erinevad retseptiraamatud on kindlasti asendamatud raamatud Sinu raamaturiiulil. Samas reisiraamatud ja reisijuhid on ideaalseks kaaslaseks reisisõpradele, kes armastavad avastada uusi kultuure. Hobikirjandus on suur ja lai, mispärast on avastamist palju.
„Digifoto kursus – asjalike nõuannete ja praktilise juhistega käsiraamat”
Tänapäeva keerulised kaamerad ja mitmekülgsed fototöötlustarkvarad teevad fotode töötlemise ja käsitlemise tunduvalt kergemaks. Küll aga ei tähenda see seda, et eirama peaks fotograafia alustõdesid – selleks leiad raamatust 20 õppemoodulit, mis aitavad läbi praktiliste juhendite ja näidete muuta ka Sinu algelised fotod professionaalseks.
Taimi Paal „Eesti metsamarjad”
Selle raamatusse on kokku koondatud peaaegu kõik Eestis looduslikult kasvavad marjad. Õpi tundma marju, nende levikualasid, nende kasu ja kahju ja palju muud. Taimedest tehtud toimeained võivad olla palju tõhusamad kui sünteetilised arstirohud, mida aitab õppida see raamat.
Tarvo Kullama „Tänapäevane Eesti köök”
See on raamat, mis koondab endas lihtsamaid roogasi kui ka raskemaid retsepte, mis kuuluvad nii koduperenaise kokandusse kui ka tipprestoranide menüüsse. Need 100 retsepti on mõeldud just Sulle, kui armastad kokata ning avastada Eesti rahvuskööki.
Head lugemist!