Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Punane Rist

Eesti Punase Risti otsimisteenistus võtab tänasest vastu taotlusi Ukraina põgenikelt, kes on kaotanud kontakti oma pereliikmetega. Otsida aidatakse vaid kõige lähedasemaid sugulasi, st vanemaid, vanavanemaid, lapsi, õdesid-vendi.

Sõja, relvakonflikti, terroriakti või katastroofi käigus kontakti kaotanud pereliikmete kokkuviimine on üks Punase Risti liikumise olulistest tegevussuundadest. „Spetsiaalselt selleks oleme üle Eesti välja koolitanud juba üle 20 vabatahtliku, kes hakkavad suuremates maakonnakeskustes põgenikelt sugulaste otsingu alustamiseks vajalikke taotlusi vastu võtma,“ selgitas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv.

Kadunud pereliikme kohta info saamiseks tuleb pöörduda isiklikult lähima elukohajärgse Punase Risti seltsi poole. Vastuvõtuks ja ankeedi täitmiseks on vaja telefoni teel aeg broneerida. Otsitava kohta peavad olema teada täpsed isikuandmed, sh sünniaeg ja viimane aadress, kus otsitav elas enne sideme katkemist. Otsija peab andma ka oma andmed. Koos Eesti Punase Risti otsimisteenistuse töötaja või vabatahtlikuga täidetud ankeet saadetakse vajadusel edasi vastava riigi Punasele Ristile või Rahvusvahelise Punase Risti Komiteele.

Juhime tähelepanu sellele, et Punane Rist aitab otsida ainult kõige lähedasemaid sugulasi, st vanemaid, vanavanemaid, lapsi, õdesid-vendi, kellega on kaotatud kontakt pärast konflikti eskaleerumist 24.02.2022. Kaugemaid sugulasi, kellega ei ole aastaid kontaktis oldud, Punane Rist ei otsi.

Eesti Punane Rist (redcross.ee) on enam kui saja aastane humanitaarorganisatsioon (asutati 24.02.1919) ja osa ülemaailmsest liikumisest, mis tegutseb 192 riigis 14 miljoni vabatahtlikuga. Eesti Punase Risti otsimisteenistus (Tracing Service) loodi 1992. aastal ja töötab vastavuses 1949. aasta Genfi konventsioonide ja nende 1977. aasta lisaprotokollidega (Genfi konventsioon IV 25, 26 ja I Protokoll, art. 33, 74). Lisainfot otsimisteenistuse töö kohta leiate siit

Viimased uudised