Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pühajärve rand. Foto: Martin Dremljuga

Lõuna-Eesti üks maalilisemaid järvi – Pühajärv, ootab randa külalisi. Sellel aastal valvab Pühajärve randa 1. juunist 31. augustini Gold Security Group OÜ.

Pühajärve rand Otepääl on läbi aegade olnud üks armastatuim vaba aja veetmise koht. Lastele on olemas mänguväljak ja pallimängijatele kaks võrkpalliplatsi. Kasutada saab dušši ja WC-d, olemas on ka riietumiskabiinid. Ratastoolis liikuvatele külastajatele on ehitatud spetsiaalne sild. Rannas on  olemas ka paadilaenutus, SUP-laudu laenutab rannahoones ka Otisurf, rannas toimuvad ka sellel aastal erinevad rannakontserdid.

Pühajärve rannakohvikust saab osta naturaalsest Itaalia koorest pehmejäätist, sooja toitu ja minipannkooke. Rannakohvik avab oma uksed järgmisel nädalal. Lisaks rannakohvikule pakub toitlustust Pühajärve Grill.

Rand on läbinud iga-aastase uuenduskuuri – rannaalalt on maha võetud mõned puud, puhastati akvatoorium, remonditi vetelpäästjate tuba, rand on kultiveeritud.

Pühajärve rand on Otepää valla ainuke avalik rand. Rannavalve valvab randa seitse päeva nädalas (kaasa arvatud puhkepäevad ja pühad) iga päev. Korraga on tööl kaks rannavalvurit.  
Terviseamet võtab rannaveest regulaarselt, kord kuus veeproove, et suvitajatel oleks ohutu  supelda.

„Otepää rannapark on muutuste teel – lammutatud on vana laululava, laululava asemele tuleb kiviplats, edaspidi hakkab seal olema mobiilne lava, sügisel valmis laululava juurde mäenõlvale uus istmestik,“ ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Renoveeritakse valgustust, parendatakse teid, hetkel toimub dalai-laama mälestusmärgi värskendamine.“

Rannavalve töögraafik:

1.juuni 2021 – 31. juuli 2021 kell 11.00 kuni 20.00
1.august 2021 – 31. august 2021 kell 11.00 kuni 19.00

Rannavalve infotelefon on 5848 5801
Rannavalve eest vastutab Joonas Trolla tel. 555 24 730

Viimased uudised