Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

President Alar Karis sõidab oma ametiaja esimesele töövisiidile Riiga ja Helsingisse, et kohtuda Läti presidendi Egils Levitsi ning Soome riigipea Sauli Niinistöga.

Presidendi välisnõunik Celia Kuningas-Saagpakk sõnas, et riigipea Alar Karise esimene külaskäik võõrsile viib Eesti lähedaste naabrite Läti ja Soome juurde, et kinnitada senise tiheda suhtluse jätkumist. „Meid seob Läti ja Soomega tugev ajalooline sõprusside ning lähedane koostöö nii Euroopa Liidus, NATOs kui ka laiemalt. Presidendid arutavad aktuaalseid Euroopa Liidu ja koroonakriisi teemasid, koostöö tihendamise võimalusi ja meie piirkonna julgeolekut puudutavaid küsimusi,“ lisas ta.

President Karis kohtub homme hommikul Läti riigipea Egils Levitsiga. Seejärel annavad Eesti ja Läti president ühise pressikonverentsi.

Samuti on president Karisel plaanis külastada Eesti suursaatkonda Riias ning anda intervjuu Läti televisioonile ning ajakirjale Ir.

Pärastlõunal on riigipea Helsingis, kus ta kohtub Soome presidendi Sauli Niinistöga. Presidendid Karis ja Niinistö annavad pärast kohtumist ühise pressikonverentsi, mida saab vaadata ülekande vahendusel: presidentti.videosync.fi/live.

Eesti riigipeal on kavas külastada värskelt renoveeritud Eesti suursaatkonda ning anda ka intervjuu ajalehele Helsingin Sanomat.

President Karis naaseb Eestisse neljapäeva õhtul.

Viimased uudised