Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

President Alar Karise kutsel kogunes täna Riigikaitse Nõukogu, mis arutas rahvusvahelist julgeolekuolukorda ja Eesti iseseisva kaitsevõimega seonduvat. Riigipea rõhutas pärast korralist nõukogu kohtumist vajadust lisaks riigikaitse kulude tõstmisele pöörata tähelepanu elanikkonnakaitsele, sisejulgeolekule ja diplomaatiale.

„Tunnustan valitsust julge põhimõttelise otsuse eest kaitsekulutuste tõstmiseks viie protsendini SKP-st. Arutasime täna kuidas seda plaani ellu viia ja mis võimekusi tugevdada, põhirõhk saab olema õhukaitse relvadel, aga ka laskemoonal ja tulejõul,” lausus president Alar Karis.

„Järgmise sammuna tuleb meil relvade ja laskemoona kõrval pöörata senisest enam tähelepanu elanikkonnakaitsele, sisejulgeolekule ja diplomaatiale ehk laiale riigikaitsele. Juhin tähelepanu, et viie protsendi sees ei ole laia riigikaitse rahastust,” märkis Vabariigi President.

„Iga kaitsesse investeeritud euro lisab kindlust ka majanduse arengule ning sellest saab kasu Eesti kaitsetööstus. Kui riik investeerib julgeolekusse, on ka ettevõtja valmis investeerima, mis omakorda tähendab majanduse elavdamist,” ütles president Karis.

Peaminister Kristen Michali sõnul ei ole Eestile vahetut ohtu, kuid peame olema valvsad ja tegutsema otsustavalt, et see nii ka jääks. „Venemaa teod näitavad, et nad ei ole huvitatud õiglasest rahust. Nende väed on jätkuvalt Ukrainas, kes pommitavad lapsi, naisi, kodusid. Seetõttu on ülioluline jätkata Ukraina igakülgset toetamist, sest nad võitlevad ka meie väärtuste ja vabaduse eest,” ütles peaminister.

„Ukraina abistamise kõrval oleme valitsuses võtnud selge sihi tõsta Eesti kaitsekulutused vähemalt 5%-ni sisemajanduse koguproduktist. See ei ole pelgalt number, vaid hädavajalik investeering meie kaitsevõime tugevdamiseks. Lisaks iseseisvale kaitsevõimele oleme NATO-s ja Euroopa Liidus, mis tähendab, et me pole üksi,” lisas Michal.

Samuti rõhutas peaminister valvsust ka merealuse kriitilise taristu kaitsel. „Edukas ja mitme ametkonna koostöös toimunud operatsioon näitab, et Eesti kaitseb oma merealasid ja huve resoluutselt. Me ei luba oma vetes ohtlikku ja ebaseaduslikku tegevust,” lausus Michal.

Riigikaitse Nõukogu on presidendi juures tegutsev nõuandev organ, mis koguneb riigipea kutsel regulaarselt. Nõukogu koosseisu kuuluvad riigikogu esimees, peaminister, riigikogu riigikaitse- ja väliskomisjoni juhid, ministrid ning kaitseväe juhataja. Nõukogu arutab riigikaitse seisukohalt olulisi küsimusi ja avaldab nende kohta arvamust.

Viimased uudised