Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid kirjutas täna Portugalis alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Riigipea on kohtunud kõigi parlamendifraktsioonide juhtidega ning nende konsultatsioonide tulemusel teeb ettepaneku valitsuse moodustamiseks Jüri Ratasele. „Nüüd on Jüri Ratase ülesanne moodustada valitsus, mis tervikuna ning mille iga liige eraldi austab meie põhiseaduse mõtet ja hindab neid väärtusi, mis kirjas me põhiseaduses,” ütles president Kaljulaid.

Ülemöödunud nädalal parlamendi avaistungil kõneldes rõhutas riigipea, et Eesti põhiseaduse 12. paragrahv ütleb – kõik on seaduse ees võrdsed: kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Jüri Ratasel on nüüd 14 päeva, et teha Riigikogus ettekanne tulevase valitsuse moodustamise põhimõtetest ja saada parlamendilt toetus.

Kersti Kaljulaid on Twitter

Just gave my digital signature to a document to authorise Jüri Ratas to form a new Estonian government – while on a state visit to Portugal. A digital state is not bound by is borders.

Kommentaarid

Viimased uudised